Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības aicina pievienoties Memorandam

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Lai apliecinātu izpratni par sociālā darba un sociālo pakalpojumu nozīmi, kā arī iezīmētu apņemšanos savu pilnvaru laikā veltīt sociālajam darbam pienācīgus administratīvos, finansiālos un cilvēkresursus, pašvaldības ir aicinātas pievienoties Memorandam par sociālā darba attīstību pašvaldībās.

Šādu informatīvo materiālu apsprieda 13. oktobra Alūksnes novada pašvaldības sociālās izglītības un kultūras komitejā. Komitejas priekšsēdētāja Līga Langrate norādīja: “Jūnijā pašvaldībām tika izsūtīts dokuments, kas aicināja pašvaldības, arī deputātus, iepazīties ar Memorandu un parakstīties par to. Šobrīd aicinu vēlreiz iepazīties ar Memorandu un virzīt to uz domes sēdi.”
Deputāts Aivars Fomins vaicāja, kāda ir Memoranda nozīme. L. Langrate skaidroja: “Tā nozīme – pašvaldība apliecina savu pozitīvo attieksmi pret sociālo jomu, sociālo darbu, sociālajiem pakalpojumiem, ka svarīgs ir klients. Tāpat arī to, ka mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atgriezties sadzīvē gadījumos, kad ir krīzes situācijas vai nepieciešama palīdzība.”
Savukārt A. Fomins, nenoliedzot Memoranda būtību, norādīja, ka, viņaprāt, tā jēga vairāk saistīta ar administratīvi teritoriālo reformu. “Tas ir domāts jaunajiem deputātiem, lai viņi šajā jomā neieviestu nekādas reformas. Lai jaunie deputāti neliktu sociālajiem darbiniekiem no jauna pierādīt savas prasmes, savu kvalifikāciju, nesamazinātu viņiem finansējumu,” savu viedokli pauda A. Fomins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai
Memorandu sagatavojušas Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība un Latvijas Sociālo darbinieku biedrība, atgādinot pašvaldību deputātiem par sociālo darbu pašvaldībās un sociālajiem dienestiem, kuros savas dzīves laikā ar lielākām vai mazākām, vienreizējām vai ilgākām vajadzībām vēršas katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs.
Sociālais darbs nav tikai pabalstu izmaksa vai konfliktu risināšana nelabvēlīgās ģimenēs. Veiksmīga sociālās funkcijas īstenošana pašvaldībā nozīmē cilvēku labklājību un iespējas realizēt savu potenciālu, veselīgas attiecības starp cilvēkiem un iedzīvotāju grupām, kā arī ilgtspējīgu vietējo kopienu,” uzsver Memoranda autori.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.