Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība iepazīst Cēsu un Siguldas pieredzi jaunu dzīvojamo māju būvniecībā

Alūksnes novada pašvaldībai viens no tuvākam laikam izvirzītiem mērķiem ir jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecība, lai nodrošinātu mūsdienīgu dzīvojamo fondu novada iedzīvotājiem, jaunajiem speciālistiem un ģimenēm, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Pašvaldībā vērsušies arī vairāki novada uzņēmumi ar nepieciešamību risināt dzīvojamā fonda jautājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai uzzinātu pieredzi jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecībā, pašvaldība bija aicinājusi viesos AS “Siguldas Būvmeistars” pārstāvjus – valdes priekšsēdētāju Jāni Libkovski un juristu Jāni Purgaili. Viesu pieredzes stāstu uzklausīja Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji, kā arī vairāki novada uzņēmēji, kuru darbiniekiem ir nepieciešams dzīvojamais fonds. 

Uzņēmums “Siguldas Būvmeistars” būvē dzīvojamos namus kopš 2004. gada. Pēdējo gadu laikā uzņēmums uzbūvējis vairākus jaunu dzīvojamo māju kvartālus Siguldā un Cēsīs, tostarp arī sadarbībā ar vietējām pašvaldībām. Pavisam nesen, šī gada novembrī uzņēmums ekspluatācijā nodevis jau otro daudzdzīvokļu māju jaunajā Cēsu Māju kvartālā. Sarunas laikā uzņēmuma pārstāvji dalījās pieredzē par dzīvojamo māju būvniecības gaitu Siguldā un Cēsīs, sadarbību ar pašvaldībām. Viesi pastāstīja, ka daudzdzīvokļu māju kvartāli ir apgādāti ar rotaļu laukumiem bērniem, automašīnu stāvvietu, balkonu un pagrabu katram dzīvoklim, dzīvokļiem ir pilna iekšējā apdare, tostarp, iebūvētas virtuves mēbeles un iekārtas, aprīkota vannas istaba, mājas ir energoefektīvas. Pieprasījums pēc jaunajiem dzīvokļiem ir ļoti liels – tie ātri tiek aizņemti un nestāv tukši. Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka būtisks faktors, domājot par jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecību, ir vairāku māju izvietojums vienkopus, jo nepieciešamo inženierkomunikāciju izbūve tikai vienam namam ir dārga.

– Šis ir veiksmīgs pieredzes stāsts, ko varam ņemt vērā. “Siguldas Būvmeistara” būvētās mājas ir kvalitatīvs un pieprasīts produkts – dzīvokļi tiek iznomāti vai pārdoti. Ieklausoties šajā piemērā, arī Alūksnē pašvaldībai jāizvērtē piemērota teritorija 2-3 ha platībā, lai varētu plānot jaunu daudzdzīvokļu māju būvniecību. Dzīvojamais fonds novadā noveco, jaunākajām daudzdzīvokļu mājām ir ap 30 gadu. Pašvaldībai jādomā ne tikai par vienas mājas būvniecību, bet vismaz 10 gadu perspektīvā. Tas ir būtiski, domājot par jauniešiem, kuri šobrīd vēl mācās vai sāk studēt, par tiem novada iedzīvotājiem, kuri ir aizbraukuši, bet vēlas atgriezties. Alūksnes novads šobrīd saņem vienu no lielākajiem atbalsta apjomiem jaunu industriālu zonu izveidei, veicinot uzņēmējdarbību. Dzīvojamais fonds būs nepieciešams arī speciālistiem, kuri strādās attīstītajos uzņēmumos, – pēc tikšanās ar AS “Siguldas būvmeistars” pārstāvjiem komentē Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.