Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus pieteikties nodokļa paziņojuma saņemšanai elektroniski

Februārī Alūksnes novada pašvaldība nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem izsūtīs paziņojumus par nodokļa aprēķinu. Nodokļa maksātāji, kuri jau iepriekšējos gados ir pieteikušies saņemt maksāšanas paziņojumu elektroniski, to saņems elektroniski. Pašvaldība aicina arī tos nodokļa maksātājus, kuri līdz šim saņēmuši maksājuma paziņojumu papīra formātā pa pastu, pieteikties paziņojuma saņemšanai elektroniskā formātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu elektroniskā veidā var saņemt uz personas e-adresi vai elektroniskā pasta adresi. Oficiālās elektroniskās adreses likums nosaka, ka, ja personai ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, valsts iestāde ar personu sazinās, izmantojot oficiālo elektronisko adresi. Tātad, ja nodokļa maksātājs ir aktivizējis savu e-adresi, nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums tiek automātiski nosūtīts uz to un nav nepieciešams pieteikties. Atgādinām, ka juridiskām personām no šī gada 1. janvāra e-adreses lietošana saziņā ar valsts un pašvaldību institūcijām ir obligāta.

Ja fiziskai personai e-adreses nav un tā vēlas saņemt nodokļa paziņojumu e-pastā, tad šādu vēlmi var izteikt:

  1. aizpildot iesniegumu portālā https://www.epakalpojumi.lv/ vai;
  2. iesniedzot Alūksnes novada pašvaldībai iesniegumu (personīgi Alūksnes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Dārza ielā 11, Alūksnē, Alūksnes novadā, vai elektroniski parakstītu nosūtot uz dome@aluksne.lv), kurā norādīta e-pasta adrese, uz kuru persona vēlas saņemt maksāšanas paziņojumu.

Aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli arī samaksāt ir iespējams elektroniski – portālos www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.