Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašu spēkiem atjauno sporta laukumu

Jaunlaicenes jaunieši darba procesā

Reizēm nemaz nevajag daudz līdzekļu, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti savā pilsētā vai pagastā. Jaunlaicenes pagasta kopienas sanāksmē jūnijā no jauniešiem izskanēja ideja, ka Jaunlaicenē pietrūkst vietas, kur sportot. Sacīts – darīts, vecajā sporta laukumā, kura aprises sen vairs nebija saskatāmas, šonedēļ jau var notikt pirmās volejbola sacīkstes. Un tas nebūt nav viss – Jaunlaicenes jaunieši plānojuši atjaunot un labiekārtot arī basketbola laukumu. Par jaunās paaudzes aktivitāti īpaši priecājas kultūras darba speciāliste Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastā Kristīne Ābola, kura uzsver, ka tieši tas ir kopienas spēks – negaidīt kādu no malas, bet iet un pašiem darīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties jauniešu iniciatīvai, Jaunlaicenē pašlaik atdzimst vecais skolas sporta laukums, kas laika gaitā aizaudzis un pārvērties par pļavu. Tas atrodas Jaunlaicenes centrā pie bijušās skolas, tagadējās kultūrtelpas “Lazdiņas” teritorijā.

Jaunlaicenes volejbola laukums pirms labiekārtošanas

Jūnijā izdomā, jūlijā – gatavs

Iecere pirmo reizi izskanējusi jūnijā organizētajā kopienas sanākšanā, uz kuru, kā uzsvēra K. Ābola, bija ieradušies pārsteidzoši daudz jauniešu. “Ļoti iepriecināja, ka puse no atnākušajiem bija jaunā paaudze, strādājošie jaunieši vecumā līdz divdesmit pieciem gadiem apmēram. Enerģiski un vienoti viņi pieteica savu ideju par sporta laukuma atjaunošanas vajadzību un pauda apņēmību atjaunošanā iesaistīties. Tā, lai atjaunotajā sporta laukumā var sportiski pavadīt brīvo laiku un lai tur varētu notikt arī sporta spēles. No pašvaldības vajagot vien dažas lietas,” stāsta K. Ābola. Ideja akceptēta, un jau pirmajā darba grupas tikšanās reizē 15. jūnijā jaunieši bijuši klāt ar visiem instrumentiem un materiāliem, trīs stundu laikā pļavu pārvēršot par volejbola laukumu. “Tika sakopta un uzposta laukuma vieta un apkārtne, rūpīgi nogrābts zāliens, savākti sausie zari. Pēc tam laukums tika uzrakts ar lāpstām un nofrēzēts ar pašu sarūpētu frēzi,” stāsta K. Ābola. Nākamajās talkās jau uzstādīts volejbola tīkls. Šonedēļ paredzēta nākamā tikšanās, kurā jaunieši krāsos volejbola tīkla stabus un zīmēs līnijas turpat līdzās esošajam basketbola laukumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jaunlaicenes volejbola laukums pēc labiekārtošanas

“Tas, ko jaunieši lūdza pašvaldībai sagādāt, ir smilts, četri soliņi, atkritumu urnas, volejbola bumbas, punktu skaitīšanas tablo, kā arī krāsas un otas. Viss pārējais ir viņu pašu ieguldījums,” uzver K. Ābola.

Jauniešiem ir vīzija

Kultūras darbiniece uzteic jauniešu kopienas līderi jaunlaicenieti Santu Ķikuti, kurai izdodas organizācija, komunikācija un plānošana, kā arī visu apmēram piecpadsmit cilvēku lielo jauniešu grupu. “Ir ļoti svarīgi, ja kopienā ir šādi līderi, uz kuriem paļauties. Turklāt tās nav tikai atsevišķas idejas, Jaunlaicenes jauniešiem ir vīzija par to, ko viņi vēlas īstenot, kādas kultūras un sporta aktivitātes šeit vēlas redzēt un kādās iesaistīties. Kultūras darbiniekam tas ļoti atvieglo pasākumu plānošanu, jo tad es skaidri zinu, ka organizējam ko tādu, ko kopiena patiešām vēlas,” vērtē K. Ābola. Par jauniešu spējām saorganizēties viņa jau nesen pārliecinājusies viņu pašu rīkotā Līgo zaļumballē. “Palūdza galdiņus, paši atbrauca pakaļ, salika, pēc tam novāca, nokopa. Sapņu komanda!” priecājas kultūras darbiniece. Nākotnē viņa piedāvās jaunajiem aktīvistiem veidot neformālo grupu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšminētās norises ietilpst Jaunlaicenes pagasta kopienas svētku un kopienas aktivitāšu plānā, un to budžets plānots no vairākiem finansējuma avotiem – Alūksnes novada Kultūras centra budžeta, Jaunlaicenes pagasta kultūras budžeta un novada pagastu apvienības pārvaldes budžeta līdzekļiem. Konkrētas kopējās izmaksas K. Ābola vēl nevar nosaukt, jo gan ieplānotie un paveicamie darbi, gan arī kopienas svētku organizēšana vēl ir procesā. Jaunlaicenes kopienas svētki būs 27. jūlijā, kad varēs novērtēt arī jauniešu ieguldījumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.