Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pārcelsies tuvāk iedzīvotājiem

Līdz šim Jaunlaicenes pagasta pārvaldes struktūra mitinājās atsevišķā ēkā muižas parkā, bet tagad tā pārcelsies uz bijušās pamatskolas ēku. Senajai ēkai nepieciešams pamatīgs remonts, bet novada pašvaldībā lēš, ka ar laiku tā veiksmīgi iekļausies muižas parkā, ko jaunlaicenieši pašlaik intensīvi atjauno.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojumi vienkopus

Jaunlaicenes pagastā bijušās pamatskolas ēkā tagad mājvietu radusi ģimenes ārsta prakse, bibliotēka, tur ir telpas, kur noteiktas dienas nedēļā strādā sociālā dienesta darbinieki.

Pašreizējā Jaunlaicenes pagasta pārvaldes ēkā apkures krāsnis ir ļoti sliktā stāvoklī, tādēļ tās netiek izmantotas, bet telpas apsilda ar elektroenerģiju. “Lai risinātu apkures problēmu un samazinātu izdevumus par to, ēkā nepieciešami lieli kapitālieguldījumi, ko pašlaik nevaram atļauties. Tādēļ, lai pagasta iedzīvotājiem būtu ērtāk saņemt visus pakalpojumus vienkop, pašvaldība pieņēma lēmumu pagasta pārvaldes telpas pārcelt uz bijušās skolas ēku. Skolas ēku kurina centralizēti un papildu izdevumus tas neradīs,” laikrakstam stāsta Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Druvis Tomsons.

Novada pašvaldība ievadījusi sarunas ar veikalu īpašniekiem Jaunlaicenē, piedāvājot arī tirdzniecības vietu pārcelt uz skolas ēku, kas radīs vēl lielākas ērtības jaunlaiceniešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pašreizējā pagasta pārvaldes ēka pašlaik paliks tukša, bet noteikti domāsim, kā to varētu piemērot kādai citai pašvaldības funkcijai. Ņemot vērā, ka intensīvi tiek sakopts Jaunlaicenes mui-
žas parks, šī vecā muižas ēka, kad būs sakārtota, ļoti iederēsies šajā vidē,” saka D. Tomsons.

Turpina atjaunot parku

Par pārmaiņām gandarīts ir arī Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Salaks. “Pagasta pārvaldes telpas būs tuvāk iedzīvotājiem. Uz turieni pārcelsimies, kad tajās būs veikts kosmētiskais remonts. Savukārt pašreizējā ēka, ceru, ar laiku kļūs par daļu no Jaunlaicenes muižas muzeja telpām, kas turpmāk kalpos kultūrvēsturisko liecību uzglabāšanai un popularizēšanai, un lieliski iekļausies atjaunotajā muižas parkā,” saka Dz. Salaks.

Pašvaldība turpina realizēt muižas parka atjaunošanas projektu. “Jau pērn izcirsti vecie koki, izlauzti celmi, ierīkota jauna dobe stādījumiem. Projekta ietvaros uzbūvēs arī divas tualetes – lejā pie pludmales un otru tuvāk centram. Parkā ierīkos pastaigu stidziņas, veidos rožu un citus apjomīgus stādījumus,” laikrakstam stāsta D. Tomsons. To apstiprina arī Dz. Salaks un atklāj, ka pirmdien, 30. maijā, uz Jaunlaiceni atgādāti 497 dažāda veida stādi parka apstādījumu papildināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no Jaunlaicenes pagasta pārvaldes arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.