Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par atkritumiem, kas talkas maisos neietilpst – ziņo VIDES SOS aplikācijā

Valsts vides dienests (VVD) pirms Lielās Talkas atgādina – lai vide mums apkārt būtu tīra, tā ne vien reizi gadā kopīgiem spēkiem jāsakopj, bet ik dienas jārūpējas par to, lai tā netiktu piegružota! Ne visi talkas laikā atrastie atkritumi būs ievietojami parastos atkritumu savākšanas maisos, tādēļ VVD aicina – dodoties talkot, telefonā lejuplādēt aplikāciju Vides SOS un ziņot par dabā atrastajiem būvgružiem vai lielgabarīta atkritumiem. Arī tiem talkotājiem, kuriem VIDES SOS lietotne tālruņos jau ir, veiksmīgai ziņojuma iesniegšanai, jāpārliecinās, ka lejuplādēta jaunākā pieejamā aplikācijas versija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VIDES SOS 2023. gada pirmajos 4 mēnešos saņemti jau 668 iedzīvotāju ziņojumi, visbiežāk par vides piegružošanu. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad visaktīvāk vidi uzraudzījuši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji. Kopā par atkritumiem vidē saņemti 428 ziņojumi jeb 64 % no visiem ziņojumiem. Salīdzinājumā ar 2022. gadu, šogad iesniegti par ~ 23% mazāk ziņojumu par vides piegružošanu. Vidē un mežos arvien tiek atrasti nelikumīgi izmesti būvgruži, mēbeles, elektropreces un sadzīves atkritumi.

VVD rosina talkotājus, veicot mežu un ceļa malu sakopšanu, ne vien savākt izmestos atkritumus, bet uzreiz tos šķirot, tādējādi dodot iespēju savāktajiem atkritumiem atstāt pēc iespējas mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, ņemot vērā, ka daļa atkritumu nododami otrreizējai pārstrādei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.