Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Papildina tautas tērpus

Īsi pirms Ziemassvētkiem Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis” piedzīvoja patīkamu pārsteigumu. Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” vadītāja Ineta Leja bija noaudusi un pasniedza 15 villaines, kuras studijā tapa pēc folkloras kopas dalībnieku pasūtījuma. Tagad tās papildinās “Putņa” tautas tērpus, lai viņi varētu pienācīgi sagatavoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas Rīgā notiks jau nākamgad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpīgs darbs

2022. gadā Alūksnes novada pašvaldība daļai amatiermākslas kolektīvu kopumā piešķīra 20 000 eiro jaunu tērpu iegādei vai esošā komplekta papildināšanai. 2000 eiro šim nolūkam saņēma arī Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”. Par šo naudu folkloras kopai jau nopirkti 13 pāri sieviešu kurpju, pāris vīriešu zābaku, krekls, bet īsi pirms Ziemassvētkiem dalībnieki saņēma arī 15 pasūtītās villaines.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” vadītāja Ineta Leja stāsta, ka pasūtījumu villaiņu aušanai saņēma šogad maijā. “Tomēr tas tik ātri neveicās. Vispirms bija jāsagādā nepieciešamais materiāls un tikai tad sākās darbs stellēs. Rūpīgu ieguldījumu prasīja arī bārkstu savirpināšana un piestiprināšana jau gatavajam audumam. Baltās villaines darināju atbilstoši Alūksnes novada tautas tērpu tradīcijām,” saka I. Leja.

Cer piedalīties Dziesmu svētkos

Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis” jau aizsūtījusi vērtēšanai videorullīti ar saviem priekšnesumiem dalībai Dziesmu svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ceram, ka būs iespēja piedalīties arī Dziesmu svētku dalībnieku tērpu skatē, kā arī galvenajā gājienā, lai gan villaini parasti izmanto vairāk kā ziemas apģērba sastāvdaļu. Protams, nākamajā gadā skatītāji “Putni” redzēs un mūsu sniegumu varēs novērtēt arī dažādos kultūras pasākumos tepat, mūsu novadā. Liels notikums mums šogad bija arī iespēja piedalīties starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica 2022”, ko uzskatām par zināmu sasniegumu,” saka Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājs un “Putņa” dalībnieks Dzintars Salaks. Viņš folkloras kopas dalībnieku un vadītājas Aivas Zaķes vārdā pateicas par paveikto darbu studijas “Kalme” vadītājai I. Lejai.

Lepojas

“Mums, alūksniešiem, liels ieguvums ir vietējās Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” meistari, ar kuriem izveidojusies abpusēja veiksmīga sadarbība. Iespējams, veicot pasūtījumu citā novadā, tas izmaksātu lētāk, bet būtu darināts mehāniski. Savukārt līdzīgs roku darbs citā lietišķās mākslas studijā izmaksātu dārgāk. Mēs ļoti lepojamies ar to, ka mums ir, kam pasūtīt tik kvalitatīvus darinājumus, un lepojamies ar to nēsātājiem,” saka Alūksnes novada Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa.

Viņa atzinīgus vārdus velta arī Dz. Salakam, kurš ne tikai organizē, bet arī pats, būdams pagasta pārvaldes vadītājs, iesaistās dažādos kultūras procesos, biedrībās, kopienās, grupās gan starp jauniešiem, gan senioriem. “Tikai esot tajā visā “iekšā” pašam, ir saprotams lauks, kurā strādāt. Ir atšķirība, vai tikai aicina darīt, vai arī dara pats un aicina līdzi darboties citus. Rezultāts ir absolūti dažāds. Dzintars šajā jomā ir piemērs citiem,” saka S. Bērziņa. Ar pagasta pārvaldes vadītāja gādību, realizējot citu projektu, Alūksnes Kultūras centrs folkloras kopai “Putnis” iegādājies arī bungas un cītaru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.