Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pansionātos par vienu veļas mazgātāju mazāk

Foto: aluksniesiem.lv/ attēlam ilustratīva nozīme

Alūksnes novada domes sēdē lēma par reorganizāciju Alūksnes novada sociālās aprūpes centros “Alūksne” un “Pīlādži” Mālupes pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau kādu laiku Alūksnes iedzīvotāji redakcijai pauda neapstiprinātu viedokli, ka Alūksnes novada sociālo lietu struktūrās notiek izmaiņas. Arī deputāts Druvis Mucenieks, pie domes darba kārtībā iekļautā punkta – “ Par amata vietām un atlīdzību Alūksnes novada pašvaldībā”, vaicāja: “Ko plānojam samazināt Alūksnes sociālās aprūpes centros, tagad, kad ir “Covid-19” laiks?”


Mazāk darbinieku

Alūksnes novada sociālo lietu pārvaldes vadītājs Arturs Upīts informēja, ka abos pansionātos tagad strādās tikai viens sociālais darbinieks. Tas saistīts ar atsevišķu darbinieku nevēlēšanos vakcinēties, tāpēc viena darbiniece pansionātā “Alūksne” ir uzrakstījusi atlūgumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Turpmāk katrā pansionātā būs viens veļas pārzinis (iepriekš divi). Pansionātā “Pīlādži” būs viens dežurants (iepriekš divi) un SAC “Alūksne” nebūs sētnieka. Darbus, ko veica sētnieks, veiks pašvaldība aģentūra “Spodra”,” skaidroja A. Upīts.


Var izdarīt arī viens

Latvijā joprojām ir aktuāls jautājums par sociālo darbinieku atalgojuma palielināšanos pansionātos. Arī sēdē A. Upīts norādīja: “Pēc labklājības ministra teiktā, nākamajā gadā sociālajiem aprūpētājiem piešķirs papildu finansējumu, bet, cik lielā apmērā, kam tieši, nav informācijas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvaldes vadītājs apzinās, ka, samazinoties darbinieku skaitam pansionātos, darba apjoms būs lielāks.
Savukārt deputāte Maruta Kauliņa uzsvēra, ka Alūksnes slimnīcā ir viens darbinieks, kurš gādā par veļu. “Darbinieks tiek galā. To visu var izdarīt, tikai – kādā veidā to dara. Vienkārši – ir jāstrādā,” sacīja M. Kauliņa.

Pārmaiņas vēl gaidāmas
Par turpmāk plānotajām izmaiņām sociālās jomas struktūrās jautāja arī deputāts Arturs Dukulis. “Pieļauju, ka šobrīd nav paredzētas izmaiņas,” atbildēja domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers. D. Mucenieks neatlaidīgi norādīja, ka pandēmijas laikā atlaist darbiniekus sociālās aprūpes centros nebūtu pareizi. “Ko darīsim, ja būs kāds vīrusa uzliesmojums? Bieži vien šie darbinieki cits citu aizvieto? Ko darīs, ja kāds saslims?”
Savukārt deputāts Jānis Skulte domā, ka nav vajadzības 12 mēnešus censties nodarbināt cilvēku darba vietā, lai gaidītu, kad radīsies kāda problēma. “Kad radīsies problēma, tad tā arī jārisina. Maksāt algu tāpat ne par ko nav nepieciešams,” teica J. Skulte.

Turpretī Verners Kalējs bilda: “Varbūt nevajadzēja “aiztikt” fiziskā darba darītājus pansionātos? Vai tomēr nevajadzēja sākt pārskatīt administrācijas darbinieku skaitu šajā nozarē? ” Dz. Adlers stingri noteica, ka to arī dara.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.