Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Palīdzība no vajāšanas ģimenē cietušajiem

Foto: www.pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja grozījumus Personu speciālās aizsardzības likumā, kas paredz tiesības uz speciālo procesuālo aizsardzību noteikt no vajāšanas ģimenē cietušajiem.

Norma attieksies uz cietušajiem, lieciniekiem un citām personām, kas liecina kriminālprocesā par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Aizsardzība tiks piemērota arī upuriem un citiem augstāk minētajiem saistībā ar kriminālprocesu par piedzīvotu vairākkārtēju vai ilgstošu citas personas izsekošanu, novērošanu, draudu izteikšanu vai piedzīvotu nevēlamu saziņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tas attieksies uz gadījumiem, ja šādas darbības izdarītas pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir pirmajā vai otrajā radniecības pakāpē, vai pret laulāto, vai bijušo laulāto, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir vai ir bijis pastāvīgās intīmās attiecībās, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājam ir kopīga (nedalīta) saimniecība.

Likumā paredzēts noteikt, ka arī gadījumos, kad cietušais, liecinieks un cita persona liecina kriminālprocesā par attiecīgajiem noziegumiem, minēto personu dzīvības, veselības un citu likumisko interešu aizsardzībai var tikt piemērota speciālā procesuālā aizsardzība.

Runa ir par kriminālprocesuālo, operatīvo un citu aizsardzības pasākumu kopumu, kas nodrošinās aizsargājamo personu dzīvības, veselības un citu likumisko interešu aizsardzību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.