Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Oktobrī, lašveidīgo zivju nārsta laikā, Valsts vides dienests veicis 151 pārbaudi

Foto: Valsts Vides dienests/ publicitātes

Oktobrī, veicot pastiprinātu ūdenstilpņu kontroli lašveidīgo zivju nārsta laikā, VVD inspektori devās 151 pārbaudē. Pārbaužu laikā tika atklāti 8 administratīvie pārkāpumi, no kuriem 5 bija makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi un 3 rūpnieciskās zvejas noteikumu pārkāpumi, vēsta Valsts Vides dienesta Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņo pārstāve, pārbaužu rezultātā, sadarbojoties ar Valsts policijas, pašvaldību policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonām un sabiedriskajiem vides inspektoriem, tika atrasts un izcelts nelikumīgi izmantots 61 zivju tīkls, 2 zivju murdi, 2 vēžu murdi un 41 nēģu ķeramais rīks. Visvairāk nelegālu zivju ieguves rīku tika konstatēts Kurzemes reģiona upēs.

Kopumā šī gada oktobrī netika novērota aktīva lašu un taimiņu nārsta migrācija no jūras uz upēm, speciālisti to skaidro ar salīdzinoši zemo ūdens līmeni upēs. Mēneša vidū pieaugot nokrišņiem un ūdens līmenim ceļoties, bija vērojams migrācijas un nārsta aktivitātes pieaugums, kas turpināsies novembrī, norāda A. Jalinska.

Valsts vides dienesta inspektori arī novembrī turpinās veikt pastiprinātu ūdenstilpju kontroli, piedaloties sabiedriskajiem vides inspektoriem un citu valsts un pašvaldību kontrolējošo institūciju pārstāvjiem. VVD pateicas aktīvajiem sabiedrības locekļiem, kuri ziņo par ūdenstilpēs konstatētiem nelikumīgi ievietotiem zivju ieguves rīkiem. Aicinām iedzīvotājus neiegādāties nelikumīgi nozvejotas zivis, kā arī turpmāk ziņot par novērotajiem pārkāpumiem, zvanot 26338800!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.