Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

NVA aicina darba meklētājus un nodarbinātos pieteikties mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba meklētājus un nodarbinātos, kuriem jāpilnveido savas profesionālās prasmes un iemaņas, pieteikties mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās. Tā ir iespēja iegūt vai uzlabot gan digitālās prasmes, zināšanas un profesionālās iemaņas tādās jomās kā uzņēmējdarbība, datorzinības, datu zinātne, informācijas tehnoloģijas, profesionālās ievirzes svešvalodu apguve, gan caurviju prasmes (soft skills) – komunikācija un sadarbība darba vidē, mācīšanās spējas un metodes, pašorganizēšanās un laika plānošana, radošums un inovācijas profesionālajā vidē, gan pārvaldības prasmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvērtie tiešsaistes kursi mūsdienās ir populārs e-mācību virziens, kas nodrošina iespēju iegūt neformālu izglītību starptautiski atzītajās universitātēs un mācību organizācijās neatkarīgi no to atrašanās vietas. Atvērtie tiešsaistes kursi ir pieejami tādās mācību platformās kā Coursera, EdX, Futurelearn, MiriadaX un citas.

Jāņem vērā, ka mācības starptautiskajās atvērto tiešsaistes kursu platformās notiek svešvalodās, tādās kā, piemēram, angļu, franču, krievu, vācu un citās, tāpēc, izvēloties mācību platformu un programmu, pievērsiet uzmanību tam, kādās valodās tiek piedāvāta Jums nepieciešamā kursa apguve, un izvēlieties to svešvalodu, kurā varat mācīties.

Atvērto tiešsaistes kursu platformu un mācību programmas var izvēlēties gan patstāvīgi, gan ar NVA atbalstu. NVA piedāvā iespēju sadarbībā ar karjeras konsultantu sagatavot piemērotāko mācību piedāvājumu jeb “mācību portfeli”, ievērojot darba meklētāja vai nodarbinātā iepriekšējo izglītību, pieredzi un vēlmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām izvēlēties Jums nepieciešamo mācību programmu kādā no atvērto tiešsaistes platformām un pieteikties mācībām elektroniski, aizpildot pieteikumu NVA tīmekļvietnē. Desmit darba dienu laikā NVA Jums organizēs karjeras konsultāciju, bet pirms mācību uzsākšanas tiks noslēgts līgums par dalību mācībās.

Darba meklētājs vai nodarbinātais var iesaistīties kopumā sešu mācību programmu apguvē. NVA nodrošina mācību izdevumu kompensāciju – līdz 500 eiro.  Mācību izdevumi tiek kompensēti piecpadsmit darba dienu laikā pēc kursa apguves apliecinoša dokumenta un maksājumu apliecinoša dokumenta saņemšanas. Ir iespēja saņemt avansa maksājumu 50% apmērā par katru no izvēlētajām mācību programmām. Par mācībām atvērto tiešsaistes kursu platformās bezdarbniekiem tiks maksāta arī stipendija – 5 eiro par mācību dienu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.