Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Novērota salīdzinoši neliela saslimstība

Jaunatklāto “Covid-19” gadījumu skaits Latvijā atkal pieaudzis, pagājušajā nedēļā vidēji dienā reģistrēti 552 gadījumi, bet stacionāros nonāca aptuveni 18 pacienti dienā. Alūksnes novadā situācija saslimšanas ziņā ar koronavīrusu nav kritiska, tomēr pēc Latvijas “Covid-19” kartes redzams, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība novērota 18 Alūksnes novada iedzīvotājiem. 14

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centrālās laboratorijas Alūksnes filiāles vadītāja Valda BrokaPriedīte laikrakstam stāsta, ka Alūksnes novadā pašlaik saslimstība ar “Covid – 19” ir mazinājusies. Gada pirmajos trīs mēnešos laboratorijā dienā cilvēki veica aptuveni 90 līdz 100 testus, bet vēl aprīlī bija vidēji 30 cilvēki dienā. “Tagad cilvēku pieplūdums laboratorijā testu veikšanai mazinājies, saglabājies aptuveni tāds pats, kā pēc ierobežojumu atcelšanas – vidēji 15 cilvēki dienā. Arī laboratorijas darba laiks “Covid-19” analīzēm Tirgotāju ielā 3, Alūksnē, no 1. jūlija ir saīsināts, tā strādā vien trīs dienas nedēļā – pirmdien, trešdien un piektdien,” saka V. Broka – Priedīte. Viņa novērojusi, ka “Covid-19” tests pozitīvs ir pārsvarā pieaugušajiem, bet, ja slimo, tad tomēr arī visa ģimene.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra ziņām, Latvijā visaugstākā saslimstība pašlaik novērota cilvēkiem vecuma grupā 70 līdz 79 gadiem, un turpinās jaunatklāto gadījumu reģistrācija arī sociāli aktīviem cilvēkiem vecuma grupā 20 līdz 69 gadi. “Covid-19” gadījumu pieaugums novērojams visā Latvijā, tomēr īpaši augsts tas saglabājas Rīgā, Pierīgā un citur Vidzemē. Pēc kovidkartes redzams, ka kaimiņnovados – Smiltenes novadā – pagājušās nedēļas nogalē reģistrēti 47 saslimšanas gadījumi, Gulbenes novadā – 55, bet Balvu novadā – 33.

Arī Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs jau no jūnija sākuma pieaug un vairākās Eiropas valstīs situācija ar “Covid-19” pasliktinās, Latvijas saslimstības rādītāji ir būtiski zemāki par ES vidējo.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.