Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No Alūksnes pašvaldības administratīvās ēkas jumta putnus biedē ar skaņu
Iekārtas atskaņo putnu plēsoņu skaņas, mazajiem putniem tās ļaunumu nenodara.
Foto: no “Amazon.com”

Alūksnieši saklausījuši, ka Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas tuvumā dzirdamas savādas putnu skaņas. Iedzīvotāji jautā, kas tā ir par ierīci, kas rada tādu skaņu un kādēļ tāda nepieciešama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlētos uzzināt, kas par iekārtu nesen ir uzstādīta uz pašvaldības ēkas jumta? No agra rīta līdz vakaram skan žēlīgas, ausij griezīgas putnu skaņas. Cik tāda iekārta ir tiešām nepieciešama? Kuros gadalaikos tā skanēs? Kādu putnu žēlīgās skaņas ir ierakstītas? Vēlos zināt, ar ko būs jāsadzīvo diendienā siltajā laikā, atverot logus,” vaicā alūksniete Solveiga.

Uzstādītas divas iekārtas

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa skaidro, ka uz pašvaldības administratīvās ēkas jumta uzstādītas divas iekārtas – “BirdXPeller PRO” un “Super BirdXPeller PRO”. “Putni regulāri jau pirms ēkas rekonstrukcijas radīja tiešām nopietnas problēmas. Arī šobrīd viņi dažādi bojā ēkas fasādi, taisa ligzdas, bojā ventilācijas sistēmas un citu. Iekārta palīdzēs atbaidīt baložus, kā arī mazos putnus, piemēram, zvirbuļus, bezdelīgas, no vietas, kur putnu klātbūtne nav vēlama. Pašlaik iekārtai ir nogriezta klusāka skaņa, kā arī tā darbosies dienas gaišajā laikā – no saules lēkta līdz rietam. Gribam arī uzsvērt, ka šī metode ir salīdzinoši draudzīga, jo putniem netiek nodarīts pāri,” norāda S. Spudiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams atskaņot astoņas putnu sugas

Iekārtas atskaņo putnu plēsoņu – lielā piekūna, zvirbuļu vanaga un svītrainā vanaga skaņas. “Kopā ir iespējams atskaņot astoņas putnu sugu skaņas. Bieži mainot ierīces režīmus, tas palīdzēs kavēt putnu pierašanu pie ierīces toņiem. Labākie ilgtermiņa rezultāti ir mainot ierīces režīmus, skaļumu, skaņu ilguma intervālus, vismaz reizi mēnesī. Pēc mums pieejamās informācijas, šāda iekārta ar skaņu ir vienīgā tāda pilsētā, taču zinām, ka zemnieku saimniecībā “Sprogas” arī izmanto līdzīga veida atbaidītāju, tāpat arī vairākas privātpersonas dažādos veidos cīnās ar šiem “mazajiem vandāļiem”,” saka S. Spudiņa. Uz jautājumu, cik ilgi ierīces darbosies, pašvaldības aģentūra “Spodra” atbild, ka skatīsies pēc vajadzības. “Ja putnus būs izdevies aizbaidīt, tad ierīci ņems nost. Ja putni turpinās apdzīvot ēkas jumtu, tad ierīce paliks visu gadu,” precizē S. Spudiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.