Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neatļauti atstāj atkritumu maisus

SIA “Pilsētvides serviss” ierīkotajās atkritumu maisu novietošanas vietās drīkst novietot tikai iepriekš apmaksātos marķētos “Pilsētvides servisa” maisus. Diemžēl realitāte ir cita – tur atstāj arī citus atkritumu maisus, par kuru izvešanu nav samaksāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Alūksnes novada pašvaldības policija

Vissliktākā situācija šobrīd ir “Sīļos” pie autobusa pieturas. “Veidojas izgāztuve, jo daudzi uzskata, ka tur var izmest jebkādus atkritumus. Lai problēmu risinātu, šajā vietā izvietosim videonovērošanas kameru. Ja videokamerā pārkāpēju fiksēsim un būs pierādījumi, varēsim sodīt par neiesaistīšanos pašvaldības organizētā atkritumu apsaimniekošanā,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons. Minimālais sods – 50 eiro.

Apmaksātu atkritumu maisu novietošanas vietas “Pilsētvides serviss” ieviesa, lai mazdārziņos dzīvojošie arī iesaistītos atkritumu apsaimniekošanā. Pagaidām pašvaldības policija nav apsekojusi mazdārziņus un lūgusi uzrādīt līgumus vai nopirktos maisus. Par neapmaksātajiem maisiem, kas novietoti šajos laukumos, maksās pašvaldība.

A. Tomsons arī atgādina, ka atkritumu maisus nedrīkst likt zemē pie šķiroto atkritumu konteineriem. “Tas ir pārkāpums. Atkritumi ir jāieliek konteinerā, nevis zemē pie tā. Arī tad, ja konteiners ir pilns, zemē likt nedrīkst. Tā ir noteikts likumā. Ja konteiners ir pilns, jāved uz citu,” saka A. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.