Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Neatbalstot projektu, Alūksnei atņems nākotni

Kādā situācijā pašlaik atrodas pašvaldība saistībā ar Veselības veicināšanas centra celtniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes nevalstisko organizāciju pārstāvji pašvaldībā izrādījuši interesi par to, kādēļ šovasar, kā tas bija plānots, nav uzsākta veselības veicināšanas centra būvniecība. Alūksnes novada pašvaldības vadība skaidro, ka pašvaldība pašlaik ir dillemas priekšā par Eiropas Savienības (ES) šim nolūkam nepieciešamā finansējuma apguvi 3,2 miljonu eiro apmērā.

17. augustā, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uz sarunu Sabiedrības centrā tikās ar Alūksnes nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai informētu par to, kādā situācijā pašlaik atrodas pašvaldība saistībā ar Veselības veicināšanas centra celtniecību.

Foto: Galda galā Dzintars Adlers, foto: Aivita Lizdika

“Esam nonākuši dillemas priekšā par ES finansējuma apguvi 3,2 miljonu eiro apmērā veselības veicināšanas centra izveidošanai. Lai gan oficiālu atteikuma dokumentu neesam saņēmuši, sarunās ar Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) pārstāvjiem un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāvjiem esam sapratuši, ka minētā ministrija Alūksnes pašvaldībai šo naudu tomēr nevēlas izmaksāt, lai gan tā jau ir piešķirta,” klātesošos informēja Dz. Adlers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Dukulis paskaidroja, ka, lai uzsāktu veselības veicināšanas centra celtniecību, jāsagaida parakstīts līgums no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras. “Aģentūra mutiski ir apstiprinājusi, ka nekādu šķēršļu nav, jo veicot visas nepieciešamās pārbaudes, pārkāpumi nav atklāti, taču līguma parakstīšana jāsaskaņo ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Lai arī parasti šāda veida lēmumi tiek pieņemti aptuveni trīs mēnešu laikā, alūksnieši to gaida jau 1,3 gadus, un otrdien, 25. augustā, ir termiņa beigu datums. Tomēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vēl joprojām kavējas ar naudas izmaksas konkrētā projekta īstenošanai apstiprināšanu,” skaidro domes priekšsēdētājs. Viņš arī norāda, ka vairākas reizes centies telefoniski sazināties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, centies norunāt tikšanos klātienē, lai pārrunātu kavēšanās iemeslus, bet diemžēl tas viņam nav izdevies.

Iespējams, tā ir greizsirdība, ka alūksnieši vēlas nākotnē piedāvāt jaunus tūrisma pakalpojumus, radīt jaunas darba vietas un citu, ka beidzot ir atradies investors, kas viens no retajiem ir gatavs šeit, Latvijas nomalē, ieguldīt tik lielas investīcijas.

“Rodas sajūta, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija apzināti vēlas panākt, lai Alūksnē veselības veicināšanas centra projekts netiktu realizēts. Atteikuma gadījumā no 4,2 miljoniem eiro lielās kvotas, kur vienu miljonu eiro jau iztērējām ielu remontiem, 3,2 miljoni eiro, kurus paredzējām Veselības veicināšanas centra būvniecībai, tiks novirzīti citie reģioniem. Iespējams, tā ir greizsirdība, ka alūksnieši vēlas nākotnē piedāvāt jaunus tūrisma pakalpojumus, radīt jaunas darba vietas un citu, ka beidzot ir atradies investors, kas viens no retajiem ir gatavs šeit, Latvijas nomalē, ieguldīt tik lielas investīcijas. Tas būtu projekts, kas sniegtu iespējas arī vietējiem uzņēmējiem, kardināli nākotnē mainītu situāciju mūsu novadā! Kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesaprot, ka Alūksnei šī nauda ir tik ļoti nepieciešama attīstībai, bet ar visiem iespējamiem veidiem cenšas pierādīt, ka šis projekts nav dzīvotspējīgs,” nesapratnē ir Dz. Adlers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noklausoties minēto informāciju, Alūksnes nevalstisko organizāciju pārstāvji apstiprināja, ka pašvaldību šajā jautājumā atbalsta, jo nākotnē cer uz centra piedāvāto veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamību, un ar atbalsta vēstuli plāno vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kā arī Saeimā un pie Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa.

Plānotais Veselības veicināšanas centra projekts

Jau vēstīts, ka 13. jūnijā Alūksnes novada pašvaldība parakstīja nomas tiesību izsoles līgumu ar SIA “Aluksne Hotel Invest”. Tas ir uzņēmums, kas izsolē ieguva nomas tiesības uz jaunbūvējamo objektu – Alūksnes veselības veicināšanas centru, ko būvēs pašvaldība. Kā zināms, Veselības veicināšanas pakalpojumu centru pašvaldība plāno izbūvēt 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” projekta Nr. 5.6.2.0/19/I/007 “Veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveide” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

 1. Jenoti un zaļie sāk balsis zvejot. Kā nekā tuvojas vēlēšanas. Nez vai tie invalīdi un pensionāri saprot, ka tas saucamais veselības centrs nebūs viņiem domāts. Un vēl kopā ar trešos valstu pilsoņu naudu, kuras izcelsme nav zināma.Alūksne būs veselības centru pilsēta. Vēl vienu taisās būvēt Pils ielā 3. Un ja foto paskatās tad jau redzams interešu konflikts, pēc principa es tev tu man. Viens biznesa projekts jau ir zināms visā Latvijā, slavenais trošu nobrauciens. Kur drošibas nav nekādas. Un pats jaukākais ka to būdu cels uz privātas zemes. Cik tad būs tā noma par zemi. Tas ir noslēpums. Būs kārtējās Lujāna drupas

 2. …. cik žēl skatīties uz šo vājo farsu…..
  Kad vajadzēja Alūksnes pensionāriem nodrošināt par brīvu braucienu, 1 REIZI GADĀ uz kapiem kapusvētku svētdienā, neviens Dukulis vai Adlers tos neatcerējās un tie nebija pietiekami vajadzīgi..
  Tagad, kad ministrija pievērsusi uzmanību pretlikumīgajām darbībām Alūksnes novadā, kas tiek veikti tikai ar mērķi zagt un grābt, tad gan – drebēdami zvana pensionāru apvienībai, invalīdu biedrībai, lai atnāk paklausīties tādas muļķības, ka veselības centrs dos Alūksnei jebkādu nākotni.

  Mīļie cilvēki, atveriet acis!!!
  Kādreiz runāja par sporta centru, atjaunotu angāru, lai mūsu mazajiem skolēniem būtu kur skriet, ne kaklus lauzt- kur palika šī ideja?
  Kādēļ šobrīd ATKAL ir svarīgāks kāds mistisks TŪRISTS !!!!! nevis parastais Alūksnes iedzīvotājs!!??

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.