Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nākamgad Brīvības svētki notiks Alūksnē

Foto no Saldus novada pasvašvalības albuma

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas 32.gadadienai veltītā militārā parāde šogad notika Saldū. NBS militārās parādes laikā Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts nodeva Brīvības svētku karogu Aizsardzības ministram, kurš to nodeva nākamajai pašvaldībai – Alūksnes novadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzintara Adlera uzruna saņemot karogu :”Augsti godātais Valsts prezidenta kungs, Egils Levits, augsti godātais Aizsardzības ministra kungs, Artis Pabriks, augsti godātais Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs, ekselences, dāmas un kungi!

Man ir liels gods šodien būt šeit, Latvijas Brīvības svētkos, un saņemt šo karogu. Tas ir augsts novērtējums Alūksnes novadam pēc gada bruņoto spēku parādi uzņemt Latvijas ziemeļaustrumos, Alūksnē – vietā, kas ir viens no Latvijas armijas svarīgākajiem punktiem. Paldies par šo uzticēšanos!

Šodien Latvijas svētku dienā es vēlos atgādināt, ka Latvijas spēks ir katrā no mums. Cik stipra būs mūsu katra iekšējā pārliecība par neatkarīgu Latviju, tik stipra būs mūsu valsts. Cik stipri būs mūsu novadi, tik spēcīgi būsim kopā. Sveicu visus klātesošos Latvijas valsts svētkos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz tikšanos nākamgad Alūksnē!”

2012. gadā aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju, lai tuvāk iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā. Tradīcija paredz katru gadu valsts neatkarības atjaunošanas dienā kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Pirmā šāda diena notika Rēzeknē, bet 2013.gadā – Kuldīgā. Kopš 2013. gada šie pasākumi norit ar devīzi “4.maijs – Brīvības svētki”.gadā Brīvības svētki ar Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanos tika svinēti Valmierā, bet 2015. gadā – Jelgavā, kopā ar pilsētas dibināšanas 750. gadadienu. 2016. gadā kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem 4. maiju atzīmēja Krāslavā, 2017. gadā – Liepājā, 2018. gadā – Madonā un 2019. gadā – Jēkabpilī, kopā svinot arī Latvijas armijas simtgadi, 2021. gadā – Daugavpilī un šogad, 2022. gadā, tie notika Saldū!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.