Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Muzeju nakts Alūksnes Bānīša stacijā 

Dzelzceļš un ar to saistītais ritms ir neatņemamaAlūksnes ainavas daļa – jo tuvāk vilciena pienākšanas brīdis, jo arī stacijā rosība lielāka. Dzelzceļa stacijas industriālais šarms, ar vairāk kā simts gadu senām ēkām, šauro sliežu ceļu un nesteidzīgiem alūksniešiem,savdabīgi pievilcīgāks kļūst tieši vakara stundās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc divu gadu pārtraukuma, 14.maijā no pulksten 19līdz pat pusnaktij notiks starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” pasākums Alūksnes Bānīša stacijā,Jāņkalna ielā 52, Alūksnē, lai ļautos šaursliežu dzelzceļa stacijas valdzinājumam un novērtētu mums apkārt esošās vērtības, informē Alūksnes tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere-Augule.

Vakaru iesākt aicinām pulksten 19:25 piedzīvojotpriecīgo satraukumu sagaidot vakara vilcienu. Visa vakara garumā varēs apmeklēekspozīciju vēsturiskajā bagāžas šķūni, kurā izzināt Gulbenes – Alūksnes dzelzceļa līnijā esošo 10 staciju stāstus, piedatiesradošā darbnīcā “Piešķir naktij krāsu!”, kura tapusi sadarbībā ar mākslinieci Elīnu Salaku un pārbaudīacīgumu orientēšanās spēlē “Stacijas kvartāls zem lupas”, kuras laikā būs jāatrod daudz dažādi ar dzelzceļu saistīti elementi, kuriem ikdienā dažkārt nepievēršam uzmanību.

Vakaram īpašu noskaņu piešķirs ģitārista RihardaKrilova akustiskais koncerts pulksten 21, bet dzelzceļu stacijai piestāvošo gastronomisko piedzīvojumunodrošinās ceļojumu garšu burgenīca “Tvaiks x Ogle”vēsturiskajā stacijas ēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alūksnes Bānīša stacija” ir multimediāla ekspozīcija, kura tika atvērta 2018.gada septembrī vēsturiskajā stacijas bagāžas šķūnī. Ekspozīcijā par Baltijā vienīgo regulāri kursējošos dzelzceļu var atklāt dzelzceļa vēstures faktus, dzirdēt unikālus 10 staciju stāstus, ieraudzīt, kam Bānītis bijis draugs, palīgs, darba vieta un iedvesmas avots. 

Eiropas Muzeju nakts ir starptautiska muzeju akcija, kas kopš 2005.gada notiek daudzās Eiropas valstīs un tās iniciators, kā arī koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Akcijas laikā muzejuekspozīciju apmeklējumu papildina dažādi, īpaši veidoti tematiskie pasākumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.