Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Māriņkalnā būs Malēniešu valodas nometne

Pēc četru gadu pārtraukuma 13. un 14. augustā Māriņkalnā atkal notiks Malēniešu valodas nometne “Ja es nebūtu no tās puses”. Nometnē aicināti piedalīties visi iedzīvotāji, tostarp ģimenes ar bērniem, jaunieši, vecākās paaudzes iedzīvotāji no Alūksnes, Vidzemes vai tālākiem reģioniem, kuriem interesē uzzināt vairāk par malēniešu izloksni un malēniskajām tradīcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu dienu garumā nometnes dalībnieki atraktīvā veidā varēs paši apgūt malēniešu izloksni, klausīties tās skanējumu, arī iesaistīties malēniešu kulinārijas, floristikas un citu prasmju apguvē, minēt krustvārdu mīklas un piedalīties citās izklaidējošās spēlēs. Bērniem būs iespēja atsevišķi darboties multfilmu darbnīcā un foto orientēšanās. “Visiem zināms, ka malēnieši ir gaiši un priecīgi cilvēki, jau izsenis nesuši gaismu ar maisiem istabā, tāpēc šogad nometnes vakara daļā esam izveidojuši īpašu gaismas nešanas rituālu un muzicēšanu pie ugunskura, lai ne tikai mācītos malēniešu izloksni, bet arī sajustu malēnisko garu,” stāsta viena no nometnes organizatoriem Santa Usāne.

Dalība nometnē ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un nepieciešamības gadījumā transports no Alūksnes pilsētas un atpakaļ. Par atsevišķu samaksu dalībniekiem ir iespējams nodrošināt nakšņošanu. Interesenti, kuri vēlas piedalīties nometnē vienu vai abas dienas, aicināti pieteikties dalībai pa tālruni 26633506 (Santa), rakstot uz e – pastu radosie.maleniesi@gmail.com vai aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/nkc7ipN883CMkTz36. Pieteikšanās līdz 31. jūlijam.

Nometni organizē biedrība “Radošie malēnieši” ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts mežu, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ziemeru pagasta atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.