Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Marienburgas astotais brālis” pretendē balvai

Latvijas Muzeju dienā, 27.maijā, Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” tiks pasniegta Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja LMB valdes priekšsēdētāja Zane Grīnvalde, “LMB Gada balva” ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt Latvijas muzeju sasniegumus, kā arī veicināt labo praksi un nozares ilgtspējīgu attīstību.

“LMB Gada balvas 2022” pretendenti tika vērtēti, ņemot vērā atbilstību balvas kritērijiem: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība, kā arī sociālā joma. Žūrijas darba rezultāts – izvirzīti 12 nominanti no visas Latvijas, pārstāvot valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. “LMB Gada balvas” ceremoniju šogad vadīs Žaņa Lipkes memoriāla muzejpedagoģe Maija Meijere.

Balvas pretendentus vērtēja žūrijas komisija, kurā ietilpst viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, pārstāvot dažādas ar muzeju darbību saistītas nozares: LMB priekšsēdētāja, LMB Gada balvas darba grupas vadītāja, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja, vēsturniece Grīnvalde, vēstures doktors, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks, Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības valdes loceklis Jānis Šiliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat žūrijas komisijā strādāja “H2E” biroja mākslinieciskā vadītāja un vadošā dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, “SEGD Riga Chapter” līdzdibinātāja Ingūna Elere, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja, Latvijas Muzeju biedrības ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja, Eduarda Veidenbauma muzeja “Kalāči” projekta “Vairāk gaismas!” vadītāja Inga Surgunte un “RA.DU” zināšanu pārneses kustība, pilsoniskās sabiedrības procesu, dažādības vadības un organizāciju attīstības eksperte, aktīviste Rasma Pīpiķe.

Grīnvalde norāda, ka šī gada svinīgā notikuma jaunums – apbalvošanas ceremonijas programmā paredzēta diskusija, kurā piedalīsies visi žūrijas komisijas pārstāvji, lai pārrunātu šī gada balvas izaicinājumus un iesniegto projektu daudzveidību. Diskusijas moderatore būs LMB valdes locekle un Latvijas Kultūras akadēmijas programmas “Kultūras teorija” doktorante un LKA maģistra programmas “Kultūras mantojuma pārvaldības un komunikācijas” vadītāja Elīna Vikmane.

Līdzās galvenajai balvai tiks izcelts arī viens projekts nominācijā “Pamanīts”, kā arī pirmo reizi balvas pastāvēšanas vēsturē tiks pasniegta balva par Mūža ieguldījumu muzeju nozarē. Savu speciālo balvu piešķirs igauņu izstāžu dizaina un ražošanas uzņēmums “Motor” un žurnāls “Ilustrētā Pasaules Vēsture”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz balvu pretendē Imanta Ziedoņa muzejs ar daudzsēriju dokumentālo filmu “Ceļā ar Baronu” un grāmatu angļu valodā “A Description of Our Homeland”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar projektu “Labsajūtas maršruts” un tiešsaistes izglītības programmu skolēniem “No-zīmes”, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ar izstādi un pasākumu programmu “Airis, Mozus un radio. Koks Latvijas vēsturē”, RSU Anatomijas muzejs ar muzeja ekspozīciju, Talsu novada muzejs ar izstādi “Nenotveramais”, Durbes pils ar Durbes pils vēsturiskā interjera pabeigšanu, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs ar projektu “Marienburgas astotais brālis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.