Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mākslas skolas ēkai mainīs logus

Alūksnes novada pašvaldība nolēmusi piešķirt daļēju finansējumu 24 200 eiro apmērā no atsavināšanas procesā iegūtajiem līdzekļiem Alūksnes Mākslas skolas ēkas vēsturisko logu sakārtošanas darbu uzsākšanai. Skolas direktors Ojārs Vēliņš norāda, ka būtu nepieciešams nomainīt 19 logus ēkas abos stāvos un balkona durvis, lai rezultāts būtu ilgtermiņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmaina logi, nevis vērtnes

Skolas vadība pašvaldībai lūgusi ēkas logu nomaiņai piešķirt finanšu līdzekļus vairāk nekā 70 000 eiro apmērā. Domes aprīļa sēdē Alūksnes Mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš klātesošajiem paskaidroja, ka 2022. gada beigās aktualizēta tāme, aprēķinot visus izdevumus, kas būs nepieciešami ēkas logu nomaiņai. Tā ir 71 778,69 eiro. “Aktualizētajā 2018. gada logu restaurācijas projektā paredzēts nomainīt it kā vēsturiskās pagājušā gada 30. gadu vērtnes, kas, protams, laika gaitā ir mainītas, nojauktas un aizvietotas, līdz ar to manā uztverē zaudējot šo vēsturisko vērtību.

Bet tāds ir Pieminekļu aizsardzības inspekcijas uzstādījums, kas pašvaldībai radījis lielus zaudējumus un Mākslas skolai lielus sirdsēstus, jo nekvalitatīvi izgatavotās un uzstādītās logu vērtnes ēkai rada siltuma zudumus. Ierēdņi, neapskatot reālos apstākļus, radījuši šos zaudējumus, ko turpmāk nevajadzētu pieļaut,” skaidroja O. Vēliņš.

Iepriekšējie darbi – nekvalitatīvi

Pašvaldības Centrālās administrācijas Īpašumu nodaļas būvinženieris Rolands Veics martā vēlreiz apsekoja ēkas logus un uzskata, ka mērķtiecīgi būtu mainīt nevis vērtnes, bet iebūvēt koka pakešu logus ar to dalījumu, kāds tas bija vēsturiski, stāsta O. Vēliņš. Šādus ar vecajiem ēkā iesākts aizvietot jau 2007. gadā, un tie saglabājušies ideālā stāvoklī. “Savukārt logu restaurācija nav sevi attaisnojusi, logi remontēti no 2012. līdz 2018. gadam, tajā skaitā arī garantijas laikā, un darbi veikti salīdzinoši slikti. Būvniekiem viņu neizdarības pierādījām. Viņi mūsu atzinumam piekrita, norādot gan uz īsiem projekta realizācijas termiņiem. Tādēļ projekts, kura izmaksas tuvojas 72 000 eiro, tagad īsti nebūtu mērķtiecīgs, bet jāņem vērā būvinženiera ieteikums un beidzot jāieliek kārtīgi logi, kas saglabātos ilgtermiņā,” skaidro Mākslas skolas direktors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā stāvā būtu nepieciešams nomainīt 12 logus, pirmajā stāvā
– septiņus, vienas balkona durvis. Panākts kompromiss arī ar Pieminekļu aizsardzības inspekciju par daļas vēsturisko logu restaurāciju, kurus ievietos slēgtā telpā – otrā stāva balkonā, kurā ir atsegta bijusī ēkas fasādes daļa. “Tas būtu ideālais variants ilgtermiņa risinājumam,” norāda O. Vēliņš.

Deputāti domes sēdē balsojot nolēma vēsturisko logu sakārtošanas uzsākšanai pagaidām piešķirt 24 200 eiro, atkarībā no pašvaldības budžeta iespējām. “Ne visus logus iespējams izgatavot vienlaicīgi, tādēļ izvēlējāmies pašlaik piešķirt šādu finanšu apjomu,” norādīja pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.