Reklāma

Maksas virszemes TV skatītājiem Vidzemē jāveic kanālu pārskaņošana

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) naktī uz otrdienu vairākās vietās Vidzemē veic televīzijas kanālu pārskaņošanu, tādējādi dekoderu pārskaņošana jāveic arī maksas virszemes televīzijas skatītājiem, aģentūrai LETA pavēstīja LVRTC pārstāvji.

Kā informē LVRTC, līdz ar Eiropas Savienības Parlamenta un Padomes 2017.gada lēmumu par televīzijas 700 megahercu frekvenču joslas pakāpenisku atbrīvošanu no 2022.gada, lai nodotu to mobilo operatoru rīcībā, LVRTC turpina televīzijas kanālu pārskaņošanu.

Skatītāju ērtībai darbi notiek nakts laikā no plkst.1 līdz 6. Darbu veikšanas laikā Valmieras, Cesvaines un Alūksnes TV raidītājiem uz laiku tiks apturēta bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī daļa maksas apraidē esošo programmu pārraidīšana.

No rīta iedzīvotājiem, kuri izmanto maksas virszemes televīzijas pakalpojumus, ir jāveic uztvērēju jeb dekoderu pārskaņošana uz jaunajām uztveramajām frekvencēm savos televizoros. Lai arī jaunākās paaudzes televizoros kanālu pārvietošana notiks automātiski, dekoderu pārskaņošana ieteicama visiem klientiem.

Bezmaksas apraides skatītājiem programmas atjaunosies automātiski. Gadījumā, ja tas nenotiek, iedzīvotāji tiek lūgti arī bezmaksas programmu skatītājus veikt kanālu pārskaņošanu savos uztvērējos.

Katra LVRTC raidītāja apraides zona ir aptuveni 50 kilometru rādiusā ap torni, kurā tas uzstādīts, tomēr apraides lauku ietekmē arī reljefs, kā arī tuvumā esošie fiziskie šķēršļi, tāpēc var būt, ka iedzīvotāji uztver TV signālu ne tikai no tuvākā torņa, bet arī no tālāk esošā torņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.