Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Maksās pusi no iztrūkstošās uzturēšanās naudas

Alūksnes novada domes ārkārtas sēdē 2. maijā deputāti balsojot tomēr pieņēma lēmumu tuviniekiem par sava apgādājamā ievietošanu sociālās aprūpes iestādē noteikt līdzmaksājumu 50 % apmērā no tās izmaksu summas, ko nesedz apgādājamā pensija un citi ienākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes ārkārtas sēdē šoreiz deputāts Modris Lazdekalns izteica priekšlikumu apgādājamā līdzfinansējumam pansionātā noteikt 30 % apmērā domes plānoto 50 % vietā. To pārējiem neatbalstīt aicināja domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers. M. Lazdekalna priekšlikums deputātu balsojumā atbalstu tā arī atbalstu neguva.

Balsojumā par lēmuma projektu kopumā “pret” bija Modris Lazdekalns, Arturs Dukulis un Artūrs Grīnbergs, tādēļ par līdzmaksājuma noteikšanu 50 % apmērā lēmums ir pieņemts.

No samaksas par šo sociālo pakalpojumu atbrīvotas personas, kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss un personas, kuras ir patvēruma meklētāji, kuru pagaidu dzīvesvieta ir Alūksnes novada administratīvajā teritorijā, un apgādnieki, kuru ienākumi nav pietiekami, lai segtu personai sniegtā sociālā pakalpojuma maksu. Sīkāka informācija 2022. gada 2. maijā apstiprinātajos domes saistošajos noteikumos “Par sociālajiem pakalpojumiem Alūksnes novadā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.