Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lēmums par skolu tīklu pieņemts

Foto: Pikets skolu aizstāvībai februārī.

Šodien Alūksnes novada domes ārkārtas sēdē deputāti izlēma, kāds būs skolu tīkls Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saglabās Ziemeru un Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolas. Strautiņos mācības organizēs vien pamatizglītībā 1. – 3. klasēm pirmsskolas ēkā “Zemenīte”, bet likvidēs pievienojot Alūksnes vidusskolai – Bejas pamatskolu, Malienas pamatskolu, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolu. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā īstenos 10.-12. klašu izglītības programmas ar realizēšanas vietu Glika ielā 10. Reorganizējot apvienos Alūksnes novada vidusskolu un Alūksnes pilsētas sākumskolu, izveidojot jaunu Alūksnes novada pašvaldības iestādi Alūksnes vidusskola ar pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās izglītības programmu īstenošanu. Pededzes pamatskolu likvidēs jau šogad, bet pārējās izmaiņas skolu tīklā stāsies spēkā vien 2023.gada 1.septembrī.

“Par” balsoja Modris Račiks, Ilze Līviņa, Maruta Kauliņa, Jānis Sadovņikovs, Jānis Skulte, Dzintars Adlers, Druvis Tomsons, Līga Langrate.

“Pret” Laimonis Sīpols, Modris Lazdekalns, Aivars Fomins, Arturs Dukulis, Verners Kalējs, Artūrs Grīnbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes ārkārtas sēdes sasaukšana sabiedrībā raisīja neizpratni, jo pēc četru stundu diskusijas pagājušajā nedēļā vecākiem un pedagogiem tika dota iespēja izstrādāt savu skolu tīkla modeli. Darbs pie tā arī tika sākts un vakar tikās visi skolu pārstāvji, lai diskutētu un rastu labāko risinājumu skolu tīklam. Tomēr iespējas to izstrādāt līdz galam un prezentēt nebija. Lai arī domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers diskusijā ar sabiedrību norādīja, ka lēmums jāpieņem līdz 1.jūlijam, tā dodot cerību vecākiem un pedagogiem, otrdienas rītā tika izsludināta ārkārtas sēde, darba kārtībā iekļaujot arī jautājumu par skolu tīklu novadā. Īsi pirms domes sēdes redakcijā saņēmām vairākus iedzīvotāju zvanus, kuri bija pārsteigti par sēdē iekļauto darba kārtības jautājumu, sakot, ka sabiedrībā tomēr neieklausījās un diskusija bija tikai formalitāte.

Atgādinām, ka lēmumu par skolu tīklu dome bija paredzējusi pieņemt 24.februārī, taču reaģējot uz sabiedrības attieksmi, piketiem un atklātajām vēstulēm, jautājumu no darba kārtības izņēma, solot ar sabiedrību vēl diskutēt. Diskusija notika 28.martā.

Vairāk informācijas sekos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.