Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas armijas topošie virsnieki dos karavīra zvērestu  

sargs.lv

Sestdien, 22. oktobrī Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, kadeta kandidāti – topošie virsnieki svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu, noslēdzot pirmo apmācības posmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc sekmīgas pirmā apmācības posma apgūšanas, karavīri turpinās apmācību NBS Kājnieku skolā, lai iegūtās zināšanas turpinātu nostiprināt otrajā apmācības posmā.

Katram karavīram, neatkarīgi no tā vai viņš ir izvēlējies virsnieka vai instruktora militāro karjeru, vispirms ir jāapgūst militārās pamatapmācības kurss.

Militārās pamatapmācības kursam ir divi posmi – teorētiskais un praktiskais. Vispirms jaunie karavīri apgūst ierindas un ieroču apmācību, šaušanas un sakaru pamatus, kartes un kompasa lasīšanu, pirmās palīdzības sniegšanu, kā arī citas karavīram nepieciešamās zināšanas. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktisko uzdevumu izpildē lauka apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina arī karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās.

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.