Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze 

No 9. līdz 14.maijam, Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, Lielvārdes tuvumā un Ādažu poligonā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze, kuras laikā vienlaicīgi notiks vairāki taktiskie vingrinājumi, kas ir apvienoti ar mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā no 9. līdz 14. maijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot un redzot gaisa kuģu grupas, kas veiks desanta operācijas, īstenos dažādus taktiskos uzdevumus gan Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, gan Lielvārdes tuvumā, gan Ādažu poligonā.

Laikā no 9. līdz 14. maijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot šaušanas troksni dienas gaišajā un tumšajā laikā Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, kā arī poligonā “Lāčusils” un Ādažu poligonā.

Mācību vingrinājumos, kas notiks ārpus poligonu teritorijas, tiks izmantota tikai salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādi neapdraud cilvēkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šaušana ar kaujas munīciju, tajā skaitā no helikopteriem AH-64 “Apache”, notiks tikai poligonu teritorijā un atbilstoši visiem drošības standartiem. Poligonu tuvumā esošo privātmāju un tuvāko apdzīvoto vietu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties par šaušanastroksni, kas no poligonu puses periodiski būs dzirdams gan dienā, gan naktī.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret šaušanas troksni mācību laikā, jo visi šaušanas vingrinājumi ir kā neatņemama sastāvdaļa valsts aizsardzības spēju uzlabošanai un kopējās drošības stiprināšanai, tajā skaitā ar sabiedroto valstu atbalstu.

            Nacionālie bruņotie spēki arī vērš iedzīvotāju uzmanību, ka jebkuras militāro mācību aktivitātes ārpus poligoniem Latvijā tiek rūpīgi plānotas un īstenotas, ņemot vērā ceļu tīkla un apvidus īpatnības dažādos novados, lai militāru draudu gadījumā labāk varētu izmantot mūsu apvidus priekšrocības un spētu efektīvāk īstenot Latvijas teritoriālās aizsardzības operācijas, tajā skaitā sadarbībā ar sabiedroto valstu spēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posmā no 18. aprīļa līdz 27. maijam, visos novados notiks Latvijas un sabiedroto valstu militāro un transporta lidaparātu lidojumi, karavīru un militārās tehnikas regulāra pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, kā arī vairāki mācību vingrinājumi notiks ārpus poligonu teritorijas ar pašvaldībām saskaņotās teritorijās.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.