Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kurināmajam papildu nauda

AUGSTO kurināmā izmaksu dēļ, arī pašvaldībai jāatvēl vairāk finansējuma malkas un granulu iegādei. Par papildus finansējuma piešķiršanu lems ceturtdien domes sēdē.

Alūksnes novada pašvaldība piešķirs papildu finansējumu iestādēm kurināmā iegādei. Lai tā pietiktu līdz decembra beigām, nepieciešami 47 515 eiro. Lemjot par to Finanšu komitejas sēdē, daži deputāti neslēpa pārsteigumu, kādēļ kurināmo gādā tikai tagad, kad apkures sezona jau sākusies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu finansējums gan nav nepieciešams visām iestādēm, tādēļ izpilddirektors Ingus Berkulis izanalizējis katru gadījumu individuāli. “Kopējā situācija – ir iestādes, kur kurina ar malku, tā ir sagādāta uz priekšu un kurināmais iegādāts, bet ir iestādes, kur tas nav izdarīts, jo veica, piemēram, cenu aptaujas un kurināmo pirkta tad, kad bija jau sadārdzinājums. Finansējuma pietrūkst, tādēļ nepieciešams papildus,” skaidroja I. Berkulis. Papildu līdzekļi nepieciešami skolām Liepnā, Bejā, Jaunannā, Malienā, Strautiņos, Māriņkalnā, bibliotēkām Alsviķu, Veclaicenes un Ziemera pagastos, kultūras iestādēm Pededzes, Veclaicenes un Ziemera pagastos, arī Veclaicenes un Ziemera pagastu apvienības pārvaldei, tostarp Ziemeru mazpulkam.

Nevar nekurināt

“Sanāk jocīgi. Ja iestāde par kurināmo domāja savlaicīgi un savlaicīgi arī sagādāja, jātiek galā budžeta ietvaros. Savukārt citviet par kurināmo atceras vien tad, kad apkures sezona jau sākusies. Vairs nekur nespruksim un nauda jādod,” savu viedokli pauda deputāts Arturs Dukulis. Deputāts Laimonis Sīpols papildināja vaicājot – ja malku iepirks tikai tagad, kurinās zaļu, svaigi zāģētu? Finanšu nodaļas vadītāja Evita Ņedaivodina skaidroja, ka malka ir iepirkta, nauda vajadzīga izpildītam darbam, pie tam ne visos gadījumos kurina ar malku, bet arī ar granulām. “Papildu finansējums lielākoties nepieciešams izglītības iestādēm, kas jebkurā gadījumā nevar palikt bez apkures,” norādīja E. Ņedaivodina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atsavināt vai paturēt

Veclaicenes un Ziemera pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Iveta Vārtukapteine skaidroja, ka, piemēram, pagasta pārvaldes ēkā Māriņkalnā izmanto granulas. “Dzīvojam taupīgi, naktīs un brīvdienās apkuri atslēdzam, lai veidotos granulu pārpalikums. Jau šī gada janvārī, februārī granulu cena bija augstāka kā iepriekš. Vasarā neviens nevarēja pateikt, vai cena kritīsies vai celsies. Cēlās. Turklāt nav vietas, kur uzglabāt tik daudz granulu, lai uzreiz iepirktu visai sezonai. Tādu telpu nav,” skaidroja I. Vārtukapteine.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.