Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieks, kurš sirmgalvim izkrāpa 1500 eiro – aizturēts

Pirms divām nedēļām laikrakstā stāstījām par krāpšanas gadījumu Alūksnē –
deviņdesmitgadīgam pensionāram veikls darbonis izkrāpa vairāk nekā 1500 eiro. Pēc pāris dienām krāpnieks aizturēts tepat, Alūksnes teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinot notikumu – krāpnieks savu upuri sastapis pie veikala un piedāvājis apmaiņā pret naudu atdot dažādas mantas. Steidzinājis ātri izlemt un izlīdzēt, nav devis laiku apdomāties. Senioram prasītā summa nebija līdzi, tādēļ vīrietis piedāvājis viņu aizvest uz dzīvokli pēc bankas kartes un pēc tam – uz bankomātu. Kopumā izkrāpti apmēram 1500 eiro, savukārt vietā atstātās mantas bijušas vien simts eiro vērtas.

Unikāls gadījums

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa priekšniece Valda Gibala – Lesiņa stāsta, ka krāpnieku izdevies aizturēt un noskaidrot viņa personību. Arī nauda atgriezta īpašniekam, kurš bijis ļoti priecīgs un vēlējies pateikties ar mediju starpniecību. “Dažas dienas pēc minētā gadījuma, Ziemeļvidzemes iecirkņa darbinieki Alūksnē apturējuši automašīnu, kuru vadījis ar drošības jostu nepiesprādzējies autovadītājs. Apskatot dokumentus, tas izrādījies Rumānijas pilsonis, kurš atbildis apkrāptās personas sniegtajam krāpnieka aprakstam,” stāsta policijas pārstāve. Pilsonis aizturēts par diviem pārkāpumiem, arī par drošības jostu nelietošanu.

“Tas ir unikāls gadījums, kad tik veiksmīgi izdodas aizturēt šāda mēroga krāpnieku, turklāt atgriezt izkrāpto naudu,” uzsver V. Gibala – Lesiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāta, vai aizturētie krāpnieki darbojušies arī citviet un apkrāpto skaits ir lielāks, V. Gibala – Lesiņa pieļauj, ka noteikti. “Pagaidām noskaidrots, ka viņš ar īrētu automašīnu pārvietojies pa visu Latvijas teritoriju, līdz ar to arī krāpšanas gadījumi droši vien īstenoti arī citviet. To noskaidros izmeklēšana,” stāsta policijas pārstāve.

Aicina uz tematisku lekciju

Policijas pārstāve vēršas pie sabiedrības ar aicinājumu neticēt šādiem uz ielas sastaptiem tirgoņiem un šādus piedāvājumus kritiski izvērtēt. “Krāpniekiem ir izstrādāta veikla apkrāpšanas taktika, pret kuru visi nav imūni. Lai cik neticams mums šķistu apkrāpšanas scenārijs un cilvēku lētticības līmenis, diemžēl šādi gadījumi notiek. Tādēļ es ieteiktu ar šādiem uzmācīgiem tirgoņiem vispār neiesaistīties sarunās un izvairīties no saskarsmes. Īpaši aicinām šādas situācijas pārrunāt ar senioriem, jo krāpnieki parasti par upuriem izraugās mazaizsargāto sabiedrības daļu,” aicina iecirkņa priekšniece.

Lai šajā jomā seniorus izglītotu, Ziemeļvidzemes iecirkņa prevencijas grupa uzsāk lekciju ciklu visā iecirkņa teritorijā. Pirmā tikšanās paredzēta 5. aprīlī pulksten 10.00 Alūksnes novada Sabiedrības centrā (Dārza ielā 8A). “Šoreiz akcentēsim krāpšanas gadījumus pa telefonu un internetbankas datu drošību, konsultējot, kā neiekrist krāpnieku tīklos,” stāsta V. Gibala – Lesiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.