Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kaunina par nesakārtoto “Melnumu”

STEIDZ TĪRĪT. Saņemot iedzīvotāju sūdzības, ceturtdien jau “Spodra” steidza iztīrīt peldvietas “Melnums” krasta līniju. Aicinām lasītājus vēstīt savus novērojumus arī par citām pludmalēm – vai tur viss kārtībā.
Foto: Sandra Apine

Redakcija saņēma lasītāja sūdzību par nesakopto peldvietu “Melnums”, kā arī pārliecinājās, ka te patiešām nepieciešama sakopšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nevar sakārtot gadiem

“Alūksne ir mana dzimtā pilsēta. Te daudz laika pavadām mēs ar ģimeni, draugiem. Pilsēta ir skaista un daudz kur sakopta, taču kauns un negods, ka gadiem nevar sakārtot iemīļoto Melnuma peldvietu. Vai tiešām? Tā ir viena no jaukākajām vietām pie Alūksnes ezera, bet kāda nesakoptība! Eja ūdenī aug ciet, vecās niedras pūst kaudzēs, ūdens malā lielajā karstumā radot pat antisanitārus apstākļus. Viena nelaimīgā pārģērbšanās kabīne ir netīra, izrūsējusi un nelabi ož. Kā ir iespējams, ka tā var nolaist šādu vietu?! Naudu iegulda kaut kādā tālā no centra peldvietā “Vējiņš”, kur cilvēki neiet, jo tur ir daudz akmeņu ūdenī kā arī tā ir huligānu iemīļota vieta, kas vienmēr pilna ar stikliem. Melnums ir lieliska vieta peldēm ar bērniem, jo tālu nepaliek dziļš. Protams, Pilssalā ir jauka peldvieta, bet tā ir stipri par šauru – tieši tāpēc Alūksnei ir vitāli svarīgi sakopt “Melnumu”. Ļoti ceru, ka šī ziņa sasniegs pareizās dzirdīgās ausis, kaut kas tiks darīts un šis kauna traips tiks nokārtots jau tuvākajā laikā,” redakcijai raksta lasītāja, kura savu vārdu publiski nosaukt nevēlējās.

Tīra divreiz sezonā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” vadītājs Māris Lietuvietis skaidro, ka ezera krastu tīra divas reizes sezonā un to dara tad, kad ir ļoti daudz niedru sanesumu. “Tādu ikdienas uzkopšanu neveicam un dodamies tīrīt, kad šo niedru sanesumu uzkrājas vairāk. Tīrīšanas darbus lielākoties veic pašvaldības aģentūra “Spodra”. Ir bijušas reizes, kad lielu vēju dēļ sanesumu ir vairāk, tad pērkam pakalpojumu un braucam ar tehniku novākt,” stāsta M. Lietuvietis un uzsver, ka šo jautājumu drīzumā risinās un arī viņš ir informēts par minēto sūdzību.

Labiekārtošana ir plānota

Savukārt, kas attiecas uz augsto krasta līniju, M. Lietuvietis skaidro, ka tā ir šīs peldvietas raksturīgā īpašība. “Krasta profils ir augstāks nekā ūdens līmenis, līdz ar to veidojas šāds mazs augsts stāvkrasts. Ar to nevar cīnīties un neuzskatu, ka būtu jāposta šī pludmales zona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī labiekārtošana “Melnumā” paredzēta. “Nākotnē ir plānots labierīkot “Melnuma” pludmali, piesaistot fondu līdzekļus un pie projektēšanas varētu meklēt risinājumus, taču nebūtu prātīgi tur bērt smiltis, jo ezers tās tik un tā ieskalotu iekšā. Piemēram, “Šūpalās” tas ir iespējams, jo krastam ir maza lagūna, kur neveidojas izskalots stāvkrasts, kā tas ir “Melnumā”,” stāsta M. Lietuvietis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.