Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas turpmāk kūrēs sporta dzīvi novadā?

Sporta skola vairs neatradīsies angārā, kas jau nojaukts, bet jaunajā sporta centrā, ko vēl būvē.

Alūksnes novada pašvaldības Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē, lemjot par Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas nolikumu, runāja par to, kam jāorganizē sporta dzīve novadā. Pašvaldība šo uzdevumu uzticēs sporta skolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestādes jaunais nolikums noteiks, ka sporta skola atbildēs par sporta politikas izstrādi novadā un arī pārvaldīs visu sporta infrastruktūru novadā. Jaunu iestādi sporta jomā nav plānots veidot, tādēļ visus ar sportu saistītos pienākumus uzticēs sporta skolas komandai.

“Līdzīgi kā iepriekš sporta darba organizatoram, arī jaunajam, būs pienākums zināt visu par novada sporta infrastruktūru un plānot, kā to attīstīt, labāk izmantot, ko un kā darīt. Jābūt kopējam redzējumam par sporta infrastruktūru novadā. Tas gan nenozīmē, ka sporta skola apsaimniekos šīs sporta ēkas, saimniecisko darbību neveiksim,” komitejas sēdē skaidroja Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone. Izpilddirektors Ingus Berkulis papildināja, ka sporta skolas pārziņā būs jaunais sporta centrs, “Mežinieki”, Pilssalas stadions un jaunbūvējamais velo parks. Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skola pagājušās nedēļas nogalē izsludināja pretendentu pieteikšanos uz sporta centra menedžera – sporta darba organizatora amatu, solot algu – 1825 eiro pirms nodokļu nomaksas. Darbinieka galvenais pienākums – Alūksnes sporta centra darbības koordinēšana, novada sporta darba organizēšana un koordinēšana. Pirmie pieteikumi jau saņemti.

“Sporta skola atbildēs par visu sporta dzīvi novadā un visu atbildību uzņemsies sporta skolas direktors. Jautājums – vai sporta skolas direktors spēs tikt galā ar lielo darba apjomu? Vai neuzkrausim tik daudz, ka labu sporta skolu ar šo visu nogremdēsim?” vaicāja deputāts Arturs Dukulis un atzinīgi vērtēja līdzšinējo sporta skolas darbu. “Protams, viens cilvēks to nevar izdarīt, tādēļ būs jauns darbinieks, iespējams, nākotnē vēl kāds. Būs jātiek galā! Mēģināsim! Ja šis modelis nestrādās, pašvaldība to mainīs. Sporta centrs sāks darboties un varbūt tad šķitīs, ka jāplāno darbs savādāk. Šis ir sākotnējais modelis, kādā mēģināsim strādāt. Apzinos, ka darba un atbildības būs daudz, bet ticu, ka jaunais darbinieks būs man liels palīgs,” teica L. Tomsone un norādīja, ka novads ilgāk nevar iztikt bez sporta darba organizatora.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.