Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kad uzlabos celiņu gar Sarkano Krustu?

Redakcijā esam saņēmuši lasītājas jautājumu par gājēju celiņa stāvokli gar Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas telpām pilsētas centrā jeb kādreizējo pasta ēku. “Alūksnē pašvaldība skaisti sakopj daudzas teritorijas, remontē ielas un gājēju celiņus. Tomēr ir pilsētas centrā palikusi viena vieta, kas arī būtu jāuzlabo, kur arī ik dienu ir liela kājāmgājēju kustība – tas ir gājēju celiņš gar veco pasta ēku jeb ēku, kur tagad atrodas Sarkanā Krusta Alūksnes nodaļa. Kam pieder šī teritorija? Kad paredzēts uzlabot segumu šim gājēju celiņam?”

Izdrupušais asfalta segums pie ieejas ēkā ietilpst Sarkanā Krusta zemes īpašumā Ojāra Vācieša ielā 8, Alūksnē. Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas izpilddirektore Ginta Priedīte uzsver: platība ap ēku ir liela – gan celiņi kājāmgājējiem, gan tur, kur var piekļūt ar transportlīdzekļiem.

“Celiņu gar ēku izmanto ne tikai Sarkanā Krusta klienti, lai saņemtu pārtikas pakas, humāno palīdzību vai tehniskos palīglīdzekļus, apmeklētu mazcenas veikaliņu, lai atnestu savas lietas, ko nodod ziedojumā, bet arī daudzi novada iedzīvotāji – garāmejot kā kājāmgājēji vai novietojot transportlīdzekļus, lai apmeklētu veikalus. Turklāt pie ēkas joprojām ir arī “Latvijas Pasta” pasta kaste sūtījumiem.

Diemžēl vakaros un brīvajās dienās teritoriju mēdz piegružot dažādas kompānijas, jo tā nav slēgta – pēc tam Sarkanā Krusta pārstāvji kopj teritoriju, lasa izsmēķu galus, alkohola pudeles un citu drazu. Regulāri to appļaujam. Protams, šī teritorija ir Sarkanā Krusta īpašumā, un ieceres, lai to sakārtotu, ir, bet “Covid” pandēmija ieviesa savas korekcijas,” stāsta G. Priedīte.

Viņa norāda – tā kā šī teritorija ir publiska un to izmanto Alūksnes novada iedzīvotāji, lai saņemtu dažāda veida sociālo palīdzību, būtu atzīstami, ja arī Alūksnes novada pašvaldība savu iespēju robežās iesaistītos tās sakārtošanā. “Tie, kuri nāk uz Sarkano Krustu, ir mūsu visu cilvēki. Ja pirms pašvaldību vēlēšanām Alūksnes centru ilgi rotāja plakāts ar uzrakstu “Ikviens ir svarīgs”, tad jāuzsver, ka uz Sarkano Krustu arī nāk tie, kuri pieder pie ikviens. Turklāt šeit nenāk tikai maznodrošinātas un trūcīgas personas – te notiek arī pirmās medicīniskās palīdzības mācības, atrodas ķīmiskās tīrītavas savākšanas punkts,” saka G. Priedīte.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.