Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kad beigsies remontdarbi Pils ielā 58?

Alūksnes pilsētas centrā jau ilgāku laiku notiek remontdarbi Pils ielā 58, kādreizējā ugunsdzēsēju depo ēkā un pie tās. Redakcijā vērsušies vairāki lasītāji, kuri ir neapmierināti ar šiem ieilgušajiem remontdarbiem, gājējiem un īpaši jaunajām māmiņām ar ratiņiem sagādājot neērtības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Līga Vīksna

“Ir jauki, ka Alūksnes pilsētas centrā remontē kādreizējo ugunsdzēsēju ēku, iepretim Bībeles muzejam. Tas viss ir skaisti, bet – cik ilgi iedzīvotājiem vēl būs jācieš neērtības, remontu laikā ejot gar šo māju, jo gājēju celiņš tur ir izjaukts un tagad nākas iet pa zaļo zonu, kas jau ir izmīdīta līdz melnzemei. Citreiz tur vēl novieto autotransportu, aizšķērsojot gājēju ietvi pilnībā, un gājējiem nākas šo vietu apiet pat pa Pils ielu, kas ir tranzītiela. Kādēļ darbi tur tik ilgi notiek? Kad tie beigsies? Cik ilgi drīkst šāda veida neērtības radīt gājējiem, māmiņām ar bērnu ratiem, kuras arī bieži tur staigā?” jautā lasītāji.

Ēkā Pils ielā 58 rosās SIA “Pavards ES”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Evita Kalniņa skaidro, ka remontdarbi tuvojas noslēgumam. Darbi aizkavējušies projektā veikto izmaiņu un lietaino laika apstākļu dēļ, kas liedza izdarīt visu ieplānoto savlaicīgi, piemēram, bruģa ieklāšanai un fasādes krāsošanai vajadzēja sausu laiku. “Notiekot jebkādiem remontdarbiem, diemžēl jāsaskaras ar neērtībām. Skaistums netop pilnīgi bez apgrūtinājumiem. Vēl mazliet pacietības, un pilsētas centrā būs skaista un sakopta vieta. Attiecībā uz automašīnu novietošanu – tās uz trotuāra ir vien reizēm, nevis pastāvīgi, piemēram, piegādājot kādas preces vai atvedot mantas. Automašīnas tur nestāv no rīta līdz vakaram,” saka E. Kalniņa.

Alūksnes novada Būvvaldē norāda, ka būvniecības ierosinātājs veica izmaiņas akceptētā projektā, un līdz ar izmaiņām darbi nenorit, kā plānots. “Būvvaldē šobrīd ir saskaņota fasādes atjaunošana, kas ieilgusi nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Cik ilgi darbi turpināsies, jājautā īpašniekam, Būvvalde uz to nevar atbildēt. Attiecībā uz trotuāru, Būvvalde konstatēja, ka ir uzsākti patvaļīgi būvdarbi, ko apturēja. Esam vienojušies, ka jāizstrādā atbilstošs risinājums projektā, un projektētāji gatavo projektu. Kad tas būs iesniegts Būvvaldē, tad arī būs kas skaidrāk zināms. Šobrīd Būvdarbi ir apturēti,” skaidro Būvvaldes vadītāja – arhitekte Sandra Smildziņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.