Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā saņemt nodokļa atvieglojumus par cīņu ar latvāņiem

No 2021. gada 1. aprīļa ir spēkā Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu organizatoriskais plāns Alūksnes novadam. Lai motivētu privāto zemju īpašniekus cīnīties ar latvāņiem savos īpašumos, pašvaldība ir ieviesusi nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu 50% apmērā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar 2020. gada 26. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 7/2020 “Par atvieglojumiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Alūksnes novadā”, nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus iespējams saņemt personām, kuru īpašumā vai tiesiskā valdījumā ir ar Sosnovska latvāni (Heracleum sosnowskyi) invadēta zeme.

Lai saņemtu atvieglojumus, līdz 1. februārim jāiesniedz Alūksnes novada pašvaldībā vai attiecīgā pagasta pārvaldē pieteikums par atvieglojumu piešķiršanu.

Atvieglojumi tiek piešķirti:
· par to zemes vienības platību, kurā, atbilstoši Sosnovska latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumu organizatoriskajam plānam, tiek veikta invazīvā auga izplatības ierobežošana. Ar plānu un papildu informāciju var iepazīties pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv sadaļā Pašvaldība/Dokumenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

· ja zemes īpašnieks ir informējis Valsts augu aizsardzības dienestu par konkrēto audzi (latvāņa audze iekļauta VAAD datubāzē). Ja tas nav veikts, to iespējams elektroniski veikt VAAD tīmekļvietnē www.vaad.gov.lv sadaļā Pakalpojumi.

· vai latvāņa audze ir Valsts augu aizsardzības dienesta datubāzē, var pārbaudīt VAAD tīmekļvietnē www.vaad.gov.lv sadaļā Reģistri.

· ja latvāņa ierobežošanas pasākumi veikti veiksmīgi – kad īpašumā netiek konstatēts latvāņa augs ar izveidojušos ziedkopu (no 1. maija līdz latvāņu veģetācijas perioda beigām tiek veikts teritoriju monitorings un, ja konstatē latvāņa augu ar izveidojušos ziedkopu, tiek uzskatīts, ka latvāņa ierobežošanas pasākumi nav veikti).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultāciju saņemšanai par nodokļa atvieglojumu saņemšanu pašvaldība lūdz sazināties ar Alūksnes novada pašvaldības nodokļu administratoriem pa tālruņiem 64381497, 25778897 vai, rakstot uz e-pastiem: inara.kapulinska@aluksne.lv vai marite.jaudzema@aluksne.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.