Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jūnijā Latvijas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

Foto: pixabay.com

Visās Latvijas oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām. Veselības inspekcija ūdens pārbaudi 58 peldvietās veica 6. un 7.jūnijā, un mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā ūdens paraugā. Kā jau ticis ziņots iepriekš, oficiālajam peldvietu sarakstam šajā sezonā pievienojas jauna vieta, Daugavas peldvieta “Ķīpsala” Rīgā, informē Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaisa temperatūrai turpinot paaugstināties, iedzīvotāji visticamāk saulainās dienas steigs izmantot atpūtai pie ūdens. Tāpēc Veselības inspekcija vēlas atgādināt, ka ūdens temperatūra atsevišķās Latvijas ūdenstilpēs joprojām ir salīdzinoši zema un peldēties ieteicams, kad ūdens temperatūra būs sasniegusi vismaz +18°. Tāpat būtu jāatceras, ka uzsākot peldsezonu, peldēšanas laikam vajadzētu būt īsākam, bet vēlāk, organismam pierodot, peldēties var ilgāk. Savukārt pēc sakaršanas saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai izvairītos no muskuļu krampjiem un peldēties jāpārtrauc, parādoties pirmajām aukstuma sajūtām.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15.maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15.septembrī. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens paraugu kvalitātes monitoringa rezultātiem var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate sadaļā “Jomas” – “Vides veselība” – “Peldūdens” – “Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti”. Šeit arī atrodams Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu saraksts.

Oficiālo peldvietu pārbaude tiks veikta jūlija sākumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.