Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jauniešiem jābūt vienotiem

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Smiltenes novada jauniešiem jābūt vienotiem un visiem kopā jāīsteno viena jaunatnes politika, ir pārliecināta bijušā Apes novada jaunatnes lietu speciāliste Klinta Bernarte no Gaujienas. Viņa pēc teritoriālās reformas ir gatava strādāt visu novada jauniešu labā, nedalot jauniešus vecajās teritorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai to veiksmīgāk izdarītu, viņa iecerējusi Smiltenes novadā īstenot projektu “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novadā”. Projekta ideju, kam vēl jāgūst apstiprinājums, viņa prezentēja Smiltenes novada domes sēdē. “Projekta mērķis ir stiprināt darbu ar jaunatni Smiltenes novada pašvaldībā, izveidojot vienotu sistēmu, pēc kuras strādāt darba ar jaunatni veicējiem. Vēl bez pamatdokumenta izstrādes paredzēts veicināt sadarbību ar novada jaunatnes nevalstiskajām organizācijām, attīstīt skolēnu pašpārvaldes novada izglītības iestādēs, organizējot pieredzes apmaiņas braucienus arī uz citu novadu skolām, pārņemot labās prakses piemērus,” stāstīja K. Bernarte. Paredzēts arī iekļaut sabiedrībā jauniešus ar ierobežotām spējām. “Tie ir jaunieši, kam ir mācīšanās grūtības un kas trūkuma dēļ nespēj iekļauties sabiedrībā,” norādīja K. Bernarte.

JAUNATNES lietu speciāliste Klinta Bernarte, prezentējot projekta ideju Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē, kas notika attālināti. Foto: no personīgā albuma

Lai pilnvērtīgi iesaistītu projektā visus novada jauniešus, plānots pasākumus un aktivitātes organizēt pagastos. “Nevis jaunietis brauc uz pasākumu, bet pasākums brauc pie viņiem,” teica K. Bernarte. Projekta aktivitātēs varēs iesaistīties vecumā no 13 līdz 25 gadiem un projekta apstiprināšanas gadījumā plānotās aktivitātes sāksies jau 6. decembrī. Paredzētais valsts budžeta finansējums ir 6 994,46 eiro. Deputāti atzinīgi vērtēja projekta ideju un vēlēja izdošanos. “Iepriekš darbojos ar Apes novada pagastu un Apes pilsētas jauniešiem. Nebiju sadarbojusies ar līdzīga darba veicējiem nedz Smiltenē, nedz Raunā. Kopš novada reformas regulāri sazināmies ar jaunatnes lietu speciālisti Raunā Justīni Buliņu. Arī viņa iesaistīsies projekta īstenošanā. Līdz šim darbojos mazākā novadā, taču tagad esam viens novads, tādēļ jāstrādā visu novada jauniešu labā. Gribas visus apvienot, lai visi būtu vienlīdzīgi. Jauniešus nevajadzētu dalīt pēc vecajām teritorijām, bet viņi justu Smiltenes novada vienotību,” teica K. Bernarte. Deputāts Toms Markss piebilda, ka Smiltenē jāveido spēcīgs jauniešu centrs ar atzariem Raunā un Apē. Šis mērķis visiem kopā jāīsteno četrgades periodā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.