Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajām licencēm piešķir papildu līdzekļus

Aģentūrai “Alja” no Alūksnes novada pašvaldības budžeta papildus piešķirti 3328 eiro, lai nodrošinātu Alūksnes ezera jauno makšķerēšanas licenču, informatīvo lapu drukāšanu, kā arī  licenču maketēšanu un iepakojuma izveidi.
Laikrakstā jau esam rakstījuši, ka 1. maijā beidzot spēkā stājās jaunais licencētās makšķerēšanas nolikums Alūksnes ezerā. Līdz ar to aģentūrai jāsarūpē arī jaunas licences. Lēmums par papildu finansējumu pieņemts Alūksnes novada domes aprīļa sēdē aizvadītajā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemā negūst ieņēmumus

Aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis papildu finanšu nepieciešamību pamatoja ar to, ka no aizvadītās ziemas nav gūti budžetā plānotie ieņēmumi no licencētās makšķerēšanas, jo šoziem uz Alūksnes ezera vispār neuzsala tāda ledus sega, lai varētu droši makšķerēt. “Bija paredzēts, ka nauda būs, bet plānoto 6500 – 7000 eiro no ziemas licencētās makšķerēšanas nav, tādēļ prasām papildu līdzekļus,” viņš saka.
Deputāte Līga Langrate atgādināja, ka Pilssalā pašvaldība izbūvēja labu infrastruktūras objektu – ēku, kur atrodas aģentūras “Alja” telpas un kur telpas iznomā arī kafejnīcai. Viņa ierosināja, ka telpu nomas maksai vajadzētu būt lielākai, nekā pašlaik, un to vajadzētu novirzīt “Aljas” budžetā, piemēram, šādiem mērķiem, kā tagad lūdz. “Pietiekoši daudz ir investēts šajā objektā, lai tas tagad mums būtu. Aģentūrai šā gada budžetā, piemēram, 3000 eiro paredzēti ekspertu darba apmaksai, 1500 eiro – pasākumu rīkošanai. No šīm pozīcijām var pārkārtot finansējumu jaunajām licencēm. Publiskie pasākumi šovasar diez vai notiks,” sacīja L. Langrate, rosinot pārkārtot līdzekļus iestādes esošajā budžetā.

Rosina atlikt

M. Lietuvietis atzina, ka šogad paredzētas divas makšķerēšanas sacensības Alūksnes ezerā, no tām pašlaik vēl negrasās atteikties, bet pārcelt uz rudeni. “Ekspertu darbs ir noslēgtā līguma ietvaros ar Latvijas Pludmales glābēju asociāciju, kas veiks riska novērtējumu peldēšanas vietās Alūksnes ezerā, lai novērstu slīkšanas un traumu riskus. Pašlaik nogaidām, vajag cilvēku plūsmu, lai šādu atzinumu sagatavotu – vēl negribam šo plānoto finansējumu izlietot citiem mērķiem,” skaidroja M. Lietuvietis.
Līdzīgās domās ar L. Langrati bija deputāts Laimonis Sīpols, rosinot šo jautājumu atlikt. “Nolikums par makšķerēšanu bija arī vecais, arī tad vajadzēja licences. Nesen atteicām finansējumu korim “Atzele” jaunu tērpu iegādei, kas arī nebija budžetā plānots. “Aljas” gadījums nav pašlaik svarīgākais jautājums,” pārliecināts L. Sīpols. Tam gan iebilda M. Lietuvietis, norādot – ja tagad radīs iestādes budžetā finansējumu, tad rudenī tāpat lūgs papildus. “Cenšamies jau tagad glābt situāciju. Nolikuma grozīšana vienmēr ir neizdevīga – vecās, nodrukātās licences vairs nedrīkst izmantot, vajag jaunas,” sacīja M. Lietuvietis.

Neizpilda ieņēmumus

Arī Finanšu nodaļas vadītāja Evita Ņedaivodina vērsa uzmanību, ka iekšēji budžetā “Alja” nevar atrast finansējumu, jo nav izpildīti ieņēmumi. ““Aljai” šā gada budžetā bija paredzētas ļoti vajadzīgas, stratēģiskas un sengaidītas lietas, piemēram, jau pieminētais peldēšanās vietu pētījums, tādēļ rosinu piešķirt papildus,” viņa sacīja.
Deputāts Ainars Melders interesējās, cik naudas pašvaldības budžetā paliks, ja augustā nedrīkstēs rīkot Alūksnes pilsētas svētkus. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis atzina –
150 000 eiro pašvaldības plānotajā budžetā varētu atlikt, ja nenotiks pilsētas svētki, un jau ir zināms, ka nebūs jāved skolēni uz Dziesmu un deju svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāts par to, kāda pašlaik no makšķerniekiem ir interese par jauno licenču iegādi, aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis atzīst – iegādāto licenču skaitu nevarot pateikt, bet interese esot liela. “”Aljā” izņemt licences sāka jau 30. aprīlī. Domāju, ka lielāka aktivitāte būs jūnija sākumā, kad sāks iegādāties mēneša licences, pagaidām pamatā tiek izņemtas bezmaksas licences.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.