Reklāma

Jāmainās arī pašvaldībai

Mūsdienu dzīves ritms pieprasa un piedāvā iedzīvotājiem būt aktīvākiem un izmantot iespējas, ko dod pašvaldība, arī pašiem iesaistoties un veidojot gan notikumus, gan sabiedrisko dzīvi kopumā.
Pie tam, mainoties laikiem, mainās arī vajadzības, ko iedzīvotājs sagaida no pašvaldības. Pēdējos aktuālākos Alūksnes novada domes lēmumus skaidro un pārdomās dalās novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate, piebilstot, ka darbs pašvaldībā ir komandas darbs.

Šobrīd iedzīvotājiem ir dažādas domas par pagasta pārvalžu apvienošanu. Novembra domes sēdē lēma par Ziemera pagasta pārvaldes un Veclaicenes pagasta pārvaldes reorganizāciju par pagastu apvienību, kas nozīmē arī vienu apvienības vadītāju. “Kad Veclaicenes pagasta pārvaldes vadītāja iesniedza atlūgumu, bija jāizšķiras, vai sludināt kandidātu pieteikšanos šim darbam vai meklēt citu risinājumu. Jaunais Administratīvi teritoriālās reformas likums pieļauj pagastu apvienību veidošanu. Iepriekš jau bija apvienotās pārvaldes, kad viens vadītājs bija diviem vai trim pagastiem, bet turpināja vadīt katru teritoriālo vienību atsevišķi, kā līdz šim, kad viena un tā pati darbība - rīkojums, atskaite vai jeb kas cits, bija jāveic katrā pagastā atsevišķi. Apstiprinātais modelis paredz, piemēram, viena administratīva dokumenta attiecināšanu uz visu apvienību. Vērtēsim, kā pašvaldības darbs veidojas, kas ir optimāli, kas uzlabojams, tikai tad taps nolikums, uz kura pamata turpmāk strādās apvienība,” skaidro L. Langrate.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.