Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izvēlas nosaukumu “Kolberģa iela”

Noslēgusies Alūksnes novada pašvaldības rīkotā iedzīvotāju aptauja par Pleskavas ielas nosaukuma maiņu. Mainīt ielas nosaukumu rosināja iedzīvotāji saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Aptaujā piedalījās 526 respondenti, un lielākā daļa, 68 % no aptaujas dalībniekiem, atbalsta ielas nosaukuma maiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts valodas centrs (VVC) nosaukumu “Pleskavas iela” ir atzinis par neatbilstošu un ieteicis veikt ielas nosaukuma maiņu, piedāvājot izvēlēties kādu no trīs variantiem: Jaunalūksnes iela, Kolberģa iela un Mārkalnes iela. VVC piedāvātie varianti atbilst ielu un ceļu nosaukumu veidošanas pamatprincipiem latviešu valodā – nosaukt ielu pēc tuvākas vai tālākas apdzīvotas vietas, kurp tā ved. Teju puse aptaujas dalībnieku, 47,7 %, par piemērotāko uzskata nosaukumu “Kolberģa iela”. 27,8 % domā, ka jāpārdēvē par Jaunalūksnes ielu, bet 24,5 % – Mārkalnes ielu. Pārējie aptaujas dalībnieki izteikuši citus priekšlikumus. “Jāsaprot, vai atbalstām un virzām iedzīvotāju iniciatīvu. Tad uz domes sēdi jāgatavo domes lēmums un jālemj. Vai tomēr sakām kategorisku nē un par nosaukumu nelemjam?” Tautsaimniecības komitejas sēdē prezentējot aptaujas rezultātus, pauda domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons un aicināja deputātus izteikt savu viedokli.

Vienīgais izteicās deputāts Jānis Skulte – viņam patīk vairākuma izvēle nosaukt ielu par Kolberģa ielu. “Tas arī atbalsts tuvākajai apdzīvotajai vietai, uz kuru ved. Viss ir pateikts un saprotams,” teica J. Skulte. “Jāieklausās sabiedrības viedoklī. Lielākais vairākums saka, ka nosaukums jāmaina. Loģisks un pieņemams būtu nosaukums “Kolberģa iela”,” domas izteica D. Tomsons. Deputāts Aivars Fomins interesējās, vai nav jāmaina vēl kāds ielas nosaukums. D. Tomsons norādīja, ka šī ir iedzīvotāju iniciatīva, bet, pārskatot citu ielu nosaukumus, Alūksnē nav citu ielu, kam tas jāmaina. Par to, vai mainīt Pleskavas ielas nosaukumu, deputāti lems domes sēdē mēneša beigās.

Deputāts Arturs Dukulis vērsa uzmanību uz ko citu – vai nav pienācis laiks mainīt pilsētas robežas, kā jau to dara citas pilsētas. Ielas nosaukuma maiņa, viņaprāt, ir sīkums. “Par pilsētas robežu mainīšanu nav daudz runāts. Nemaz ne tik tālā pagātnē jau bija diskusija par Aizupīšu ciemu, kas ir Alsviķu pagastā, lai gan varētu iekļaut pilsētas teritorijā. Cik saprotu, iedzīvotāji nobalsoja pret to, jo bija bažas, ka būs lielāks, piemēram, īpašuma nodoklis. Priekšlikums ir labs, jāskatās risinājumi. Viss ir mūsu rokās,” teica D. Tomsons.

Lasi arī

Domas par Pleskavas ielas nosaukuma maiņu dalās

Pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā – kā turpmāk dēvēt Pleskavas ielu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.