Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izsludinās grantu konkursu jaunajiem uzņēmējiem

Foto: freepik.com

Ar mērķi stimulēt jaunu, konkurētspējīgu uzņēmumu, saimnieciskās darbības veicēju veidošanos novadā, kas veicina vietējo resursu izmantošanu un tehnoloģiju pielietojumu, un ar mērķi veicināt esošo uzņēmumu attīstību, produktivitātes kāpināšanu un resursu ilgtspējīgu izmantošanu, Alūksnes novada pašvaldība nolēmusi septembrī izsludināt grantu konkursu jaunajiem uzņēmējiem “Darītspēks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienam uzvarētājam – 3000 eiro

Konkursu “Darītspēks” izsludinās 20. septembrī, un tam pieteikties jaunie uzņēmēji varēs viena mēneša garumā, tātad līdz 20. oktobrim. Pirms tam interesentiem un potenciālajiem uzņēmējdarbības uzsācējiem notiks informatīvā diena.

“Nauda 10 000 eiro apmērā konkursa norisei jau ir paredzēta pašvaldības šī gada budžetā,” augusta domes sēdē norādīja Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Māra Saldābola. Vienam konkursa uzvarētājam finansējums granta veidā nevar pārsniegt 3000 eiro, kas sastāda 80 % no projekta kopējām izmaksām. Par atbalstāmām būs noteiktas izmaksas pamatlīdzekļu iegādei, izņemot kravas transportlīdzekļu iegādei; licenču saņemšanai; specifiska rakstura datorprogrammu iegādei; preču zīmes reģistrācijai; patentu reģistrācijai LR Patentu valdē un citām vajadzībām, par kurām lēmumu par pamatotību pieņems konkursa vērtēšanas komisija balsojot.

Atbalstītas netiks izmaksas, kas radušās pirms šī konkursa līguma noslēgšanas; projekta pieteikuma sagatavošanas izmaksas; uzņēmuma reģistrācijas izmaksas; darba alga; apgrozāmie līdzekļi; kā arī datortehnikas, telefonisko sakaru līdzekļu un viedierīču iegādes izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbība jānodrošina trīs gadus

Konkursa komisija projektu idejas izvērtēs, lēmumu par konkursa rezultātiem un granta piešķiršanu uzvarētājiem pieņems ne vēlāk kā 30 darba dienu laikā pēc noteiktā termiņa beigām.

Savukārt granta izmaksa notiks divās daļās: 60 % apmērā – pēc līguma ar pašvaldību parakstīšanas un rēķina saņemšanas, kā avansa maksājums un 40 % apmērā – pēc atskaites un izdevumus apliecinošo dokumentu iesniegšanas, saskaņošanas un prezentācijas par izlietojumu.

Konkursa nolikums paredz, ka granta saņēmējam darbība jānodrošina vismaz trīs gadus no līguma noslēgšanas dienas, kā arī jāizpilda citi konkursa nolikumā paredzētie uzdevumi, tostarp viņam ir pienākums dalīties pieredzē, popularizēt konkursu “Darītspēks” un piedalīties ar to saistītajos pašvaldības organizētajos pasākumos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.