Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iznomās telpas Gaujienas pilī

Gaujienas pagasta pārvalde plāno iznomāt telpas Gaujienas muižas pilī. Kopš 2020. gada ēkā vairs nav Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, tādēļ vēsturiskās un skaistās ēkas telpas ir tukšas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības domes marta sēdē apstiprināja telpu izmantošanas maksu.

Pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota norādīja, ka nav neviena dokumenta, kas aizliegtu saimniekot Gaujienas pils ēkā. “Dodot telpas iznomāšanā, varam pili atdzīvināt. Jau šobrīd ēku un tās apkārtni apsaimniekojam. Ziemā telpas kurina, vasarā apkopj apkārtni un veido apstādījumus. To darīsim arī turpmāk, jo gribam, lai apkārtne ir skaista un sakopta,” norādīja viņa.

Balstoties uz faktiskajām uzturēšanas izmaksām, aprēķināta telpu izmantošanas maksa – gan zālei, gan kabinetiem. Stundas likme par zāles izmantošanu noteikta 9,87 eiro novada iedzīvotājiem, pārējiem – 12,34 eiro. Kabineta īre – 31 cents no cilvēka stundā dienas laikā, bet diennakts uzturēšanās vienam cilvēkam – 6,74 eiro. “Peļņas nebūs, minimāli nosegsim izmaksas. Par pils telpu izmantošanu ir jau interese, piemēram, interesējas jauniešu mākslas nometnes organizatori, arī Eiropas Latviešu apvienībai, kas gribēja organizēt nometni, diemžēl nācās atteikt, jo nevar nodrošināt nakšņošanu, nav gultasvietu. Ja piedāvājumu popularizēsim, interese būs vēl lielāka,” teica I. Avota. Deputāts Dainis Aļeksējevs atzinīgi vērtēja pagasta pārvaldes iniciatīvu atgūt kaut daļu izmaksu, jo ēka tiek uzturēta tāpat. Arī viņš domā, ka informāciju popularizējot un izplatot arī tūrisma informācijas centrā, interese būs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.