Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Interešu izglītības topā – dabaszinātnes un tehnoloģijas

Kā jau katru gadu, plašu izglītojošo programmu piedāvā arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs (ABJC), kas Alūksnē koordinē interešu izglītības norisi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī mācību gada jaunums ir iespēja bērniem un jauniešiem apmeklēt vienu pulciņu ar simts procentu atlaidi līdzdalības maksājumam, veicot maksājumu vien par nākamajiem apmeklētajiem pulciņiem. Vecāki un jaunieši, lai piedalītos izvēlētajā programmā, kā vienmēr, rakstīs iesniegumus, kas tiks apkopoti, un tad arī piemērota līdzdalības maksājuma atlaide.

Aktuālas dabaszinātnes un tehnoloģijas

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra direktore Eva Aizupe uzsver, ka šogad piedāvātā pulciņu programma ir plaša. “Gatavojot šo piedāvājumu, mēs domājām par to, lai pulciņi atbilstu dažādām interesēm, kā arī, lai katrai vecuma grupai būtu plaša interešu izglītības programmu izvēle. Latvijā šobrīd ir aktuālas dabaszinātņu un tehnoloģiju tēmas jeb STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija, māksla un matemātika) izglītība, un arī mēs centāmies nodrošināt šo piedāvājumu,” stāsta E. Aizupe.

Šajā jomā ABJC piedāvājums ir LEGO, robotikas, eksperimentu, dronu, foto un video interešu izglītība, kā arī jauno ķīmiķu klubs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavosies dziesmu un deju svētkiem

ABJC saglabā un stiprina arī kultūrizglītības piedāvājumu. “Tie ir kori, dejas, teātri, orķestri un citas programmas. Kā zināms, 2025. gadā plānoti XIII Skolēnu Dziesmu un deju svētki, kuriem šie pulciņi sāks aktīvi gatavoties jau šogad, apgūstot svētku repertuāru un piedaloties skatēs,” stāsta iestādes direktore. Tādēļ ABJC aicina vecākus mudināt iesaistīties kultūrizglītības programmās jau šajā mācību gadā. “Dalība svētkos ir īpašs brīdis ikvienam,” uzsver E. Aizupe.

Piedāvājums ir gan skolās uz vietas, gan Alūksnes Bērnu un jauniešu centra telpās un Alūksnes Kultūras centrā. “Centra piedāvājums ir pietiekami plašs, lai tajā ikviens varētu atrast sev piemērotu pulciņu un nodarbošanos, tādēļ mēs aicinām to darīt. Un noteikti ir svarīgi nebaidīties izmēģināt ko jaunu. Interešu izglītība ir balstīta uz bērnu un jauniešu interesēm un, ja mēs nepamēģināsim, mēs nekad nezināsim, vai mums tas patīk vai nē. Ieteiktu vecākiem kopā ar bērniem un jauniešiem izvēlēties vairākus pulciņus – izmēģināt ko jaunu, kā arī attīstīt jau esošās intereses,” informē E. Aizupe.

Jaunumi – žurnālistika un jaunas dejas

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra Interešu izglītības metodiķe Ieva Rakova pastāstīja, ka šī gada jaunumi ir žurnālistikas pulciņš un mūsdienu dejas 7. – 12. klašu vecumposmā. Mūsdienu dejas pulciņu “JĀdejo” pasniegs skolotāja Anastasija Asilgarajeva, mūsdienu deju hiphop, urban – Nataļja Ņikuļina – Svile, savukārt žurnālistikas pulciņu vadīs Diāna Lozko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Veidojot interešu izglītības programmu, mūsu pamatprincips ir saglabāt iepriekšējo gadu veiksmīgās programmas un veidot piedāvājumu visām vecuma grupām visos virzienos un pēc iespējas plašākās tēmās,” skaidro I. Rakova.

Mācību gads ir tikko uzsācies, jau tiek organizētas pirmās tikšanās ar interesentiem. “Ja nav paspēts piedalīties pirmajās tikšanās reizēs, tad meklējiet informāciju ABJC mājas lapā, sociālajos tīklos, nāciet uz centru vai sazinieties ar nodarbību vadītājiem. Drīzumā arī publiski vēstīsim informāciju par precīzajām nodarbību vietām un laikiem, kas šobrīd tiek vēl saskaņoti,” uzsver E. Aizupe.

UZZIŅA

Šogad visā Latvijā uzsvars interešu izglītībā tiek likts uz STEM izglītību, kurā prioritārās izglītības nozares ir
– zinātne, tehnoloģijas, inženierija, māksla un matemātika. Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam iztrūkums pēc augstākās kvalifikācijas speciālistiem STEM virzienos var sasniegt deviņus tūkstošus, bet darbaspēka pārpalikums ar izglītību sociālo, humanitāro un komerczinību jomā varētu sasniegt pat vairāk nekā 26 tūkstošus, līdz ar to ir svarīgi jau skolas vecumā ieinteresēt jauniešus par STEM izglītības iespējām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.