Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Interesē eksaktās zinātnes


Gatavojoties konkursam, puiši daudz laika pavada, pierādot savas zināšanas un prasmes.

8. un 9. klašu skolēni un skolotāji arī šajā mācību gadā tika aicināti piedalīties AS “Latvenergo” rīkotajā erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”. Konkurss organizēts, lai turpinātu pētīt nākotnes enerģiju Latvijai un pasaulei, rosinātu jauniešus un plašāku sabiedrību atklāt, kā zināšanas fizikā palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē un ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa atlases kārtā kopā bija jāatrisina un jāiesūta atbildes uz 34 uzdevumiem. Lai tos atrisinātu, bija jāpielieto 8. un 9. klasē apgūtās fizikas zināšanas. Dažos uzdevumos nepieciešamās zināšanas un prasmes pārsniedza standartos reglamentētās. Visinteresantākie bija praktiskie uzdevumi, kuriem bija nepieciešams pašiem sagatavot eksperimentālo iekārtu. Šiem uzdevumiem nebija viennozīmīgas atbildes, tikai vairākkārtīgi eksperimentējot varēja nonākt pie iespējami pareizās atbildes. Risinot uzdevumus, skolēni daudz uzzināja par enerģijas ražošanas vēsturi, kā arī interesantus faktus par videi draudzīgas enerģijas ieguvi un drošu un efektīvu enerģijas lietošanu ikdienā.

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 9. a klases komanda: Lauris Ķikuts, Kristofers Viškers, Ralfs Vīksna, Sandijs Meisters, Matīss Sniķers piedalījās skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” atlases kārtā un izcīnījuši iespēju piedalīties pusfinālā Rīgā “Hanzas peronā” 15. aprīlī, kad visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls.

Vēlēsim veiksmi, iespēju sevi pierādīt un turēsim īkšķus par mūsu puišiem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rasma Gradovska, fizikas skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.