Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ieviešot bezmaksas sabiedrisko transportu, pasažieru skaits ir palielinājies

Foto: visitaluksne.lv

Laika periodā no 2021. gada 1. oktobra, kad tika ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, līdz 2022. gada 28. februārim bezmaksas reisos kopumā pārvadāti 13,2 tūkstoši pasažieru. Kopš bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanas gandrīz visos reisos pasažieru skaits ir būtiski pieaudzis. Sabiedriskā transporta pakalpojumi bez maksas pieejami 15 maršrutos (visos vai atsevišķos reisos) Alūksnes, Rūjienas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Balvu, Rugāju, Viļakas, Jēkabpils, Jaunjelgavas, Ērgļu un Saldus novadā, informē VSIA Autotransporta direkcija Sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bezmaksas sabiedriskais transports tika ieviests, lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pieejamību un veicinātu iedzīvotāju pārvietošanos ar reģionālo maršrutu autobusiem, un mēs redzam, ka šis mērķis sevi ir attaisnojis. Pasažieru skaita palielinājums ir vērojams gandrīz visos pagastos – Istras, Līdumnieku, Valkas, Rugāju, Jercēnu, Jaunauces, Plāņu, Šķaunes u.c. Ceram, ka šāda pozitīva tendence turpināsies un iedzīvotāji aizvien biežāk izvēlēsies pārvietoties ar sabiedrisko transportu privātā automobiļa vietā,” norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Vislielākais pārvadāto pasažieru skaits bezmaksas maršrutos periodā no 2021. gada oktobra līdz 2022. gada februārim vērojams Istras, Nirzas un Valkas pagastā –maršrutā Nr.6552 Ludza–Konecpole–Zilupe–Ludza pārvadāti 3107 pasažieri, maršrutā Nr.6579 Rundēni–Nirza–Ludza – 2033 pasažieri, bet maršrutā Nr.3034 Autoosta–Lugažu stacija–Autoosta – 1906 pasažieri. Savukārt vismazāk pasažieru pārvadāts maršrutā Nr.5497 Jēkabpils–Sunākste, kas atrodas Sunākstes pagastā; konkrētajā laika posmā tajā brauca vien 14 pasažieri.

Bezmaksas sabiedriskais transports kopumā ir ieviests 60 reisos, kas iekļauti šādos maršrutos: Nr.6746 Saldus–Jaunauce, Nr.5265 Ludza–Cibla–Krivanda–Cibla–Ludza, Nr.5634 Ludza–Felicianova–Zilupe–Šķaune, Nr.6579 Ludza–Seiļi–Rundēni–Lauderi–Ludza, Nr.6552 Ludza–Zilupe–Konecpole–Ludza, Nr.6711 Alūksne–Dēliņkalns–Korneti–Alūksne, Nr.5048 Balvi–Upetnieki–Balvi, Nr.6444 Viļaka–Vecumi–Lavošnieki, Nr.6986 Jēkabpils–Mežgale, Nr.5497 Jēkabpils–Sunākste, Nr.6517 Ērgļi–Liepkalne–Sausnēja, Nr.3034 Autoosta–Lugažu stacija–Autoosta, Nr.6597 Smiltene–Strenči–Smiltene, Nr.6686 Smiltene–Trikāta–Strenči–Smiltene un Nr.6608 Rūjiena–Ipiķu skola–Rūjiena. Detalizētāka informācija par to, kuri reisi katrā maršrutā ir bez maksas, pieejama šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Maršruta nosaukumsReisi, kuros ieviests bezmaksas sabiedriskais transports
Nr.6711 Alūksne–Dēliņkalns–Korneti–AlūksneReiss, kas no 1. maija līdz 30. septembrim Alūksnes autoostā sestdienās tiek uzsākts plkst.8.00 un 13.20.

Kritēriji bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešanai: apdzīvotība ir mazāka par četriem iedzīvotājiem uz vienu kvadrātkilometru; valsts dotāciju īpatsvars maršruta / reisa uzturēšanai ir vismaz 85%; reisu skaits maršrutā nepārsniedz sešus reisus dienā; ieņēmumi no pārdotajām biļetēm, ieskaitot pasažierus, kuru braucienus daļēji vai pilnībā apmaksā valsts, nepārsniedz 15%.

Plānots, ka maršruti, kuros tiek nodrošināti bezmaksas pasažieru pārvadājumi, tiks pārskatīti vismaz reizi gadā. Savukārt Sabiedriskā transporta padome šos maršrutus / reisus apstiprinās uz diviem gadiem ar nosacījumu, ka pēc sešiem mēnešiem no lēmuma pieņemšanas dienas padomei lēmums jāpārskata.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.