Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iespēja Alūksnes skolēniem: izsludināts erudīcijas konkurss«BIO-GO-Higher»

Foto: publicitātes

2020. gada 3. septembrī – Lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā, Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE) izsludina erudīcijas konkursu skolēniem «BIO-GO-Higher», kas ilgs visu jauno mācību gadu. Veiksmīgākā skolēnu komanda balvā iegūs ceļojumu uz Šveici. “Alūksniešiem.lv” vēsta RTU Sabiedrisko attiecību pārstāve Lāsma Vaivare

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss domāts 10. un 11. klašu skolēniem, kuriem ir interese uzzināt, iemācīties un attīstīt daudzveidīgas prasmes biomateriālu pētīšanā un veidošanā. Elektroniski pieteikties konkursam būs iespējams no 7. septembra plkst. 9.00 līdz 10. septembra plkst. 17.00 BBCE mājaslapā. Papildu informācija – bbcentre.eu/bio-go-higher

Konkurss notiks vairākās kārtās. Četras kārtas notiks neklātienē – skolēnu komandām, izmantojot teorētiskās un/vai praktiskās zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā, būs jārisina uzdevumi un jāiesniedz rezultāti. Konkursa pirmā kārta notiks no 15. septembra līdz 30. oktobrim un būs veltīta fizikai, otrā kārta ilgs no 9. novembra līdz 18. decembrim un būs veltīta ķīmijai. No 15. janvāra līdz 26. februārim notiks trešā kārta, koncentrējoties uz uzdevumiem bioloģijā, bet no 10. marta līdz 23. aprīlim – ceturtā kārta, tās tēma būs medicīna. Konkursa noslēgums un apbalvošana notiks klātienē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 2021. gada maijā. Uzvarēs komanda, kas konkursa kārtās būs sakrājusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāji balvā iegūstot ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā.

Neklātienes uzdevumus sagatavos un vērtēs BBCE partneri, fizikas jomā tas būs RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, ķīmijas jomā – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultāte, bioloģijas jomā – Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija, bet medicīnas jomā – RSU Stomatoloģijas institūts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada sākumā, veicinot sadarbību un zināšanu apmaiņu starp vietējām un starptautiskām pētniecības organizācijām un industriju, apvienojot kompetences un attīstot infrastruktūru, Rīgā sāka veidot BBCE. Ekselences centrs nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu no idejas laboratorijā līdz klīniskam pielietojumam un stiprinās biomateriālu nozari reģionā – ļaus zinātniekiem pētīt, izstrādāt un komercializēt jaunus biomateriālus kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Vērienīgā zinātniskā projekta īstenošanai apvienojusies RTU, OSI, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Projekta īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.