Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

HIV, C un B hepatīta izplatības mazināšanai Rīgā pašvaldība pērn izdalījusi 430 226 šļirces un 35 279 prezervatīvus

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Lai veicinātu HIV, C un B hepatīta infekcijas izplatības mazināšanos sabiedrībā, pērn Rīgā izsniegtas 430 226 šļirces un 35 279 prezervatīvi, liecina Rīgas pašvaldības 2019.gada publiskais pārskats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dokumentā pausts, ka 2019.gadā domes Labklājības departaments turpināja īstenot daudzveidīgas sabiedrības veselības vecināšanas un slimību profilakses aktivitātes, organizējot kvalitatīvus pakalpojumus, kas nodrošinātu 2012.gada 24.maijā Rīgas domē apstiprinātās Sabiedrības veselības stratēģijas “Veselīgs rīdzinieks veselā Rīgā 2012.-2021.gadam” nosprausto mērķu un uzdevumu sasniegšanu.

Tostarp dome turpināja īstenot projektu “Mēs par veselīgu Rīgu!”. Novadītas vairāk nekā 22 000 aktivitātes dažādās Rīgas apkaimēs, kurās piedalījušies vairāk nekā 330 000 iedzīvotāji, īstenoti 48 prioritāro jomu aktivitāšu veidi, tai skaitā nodrošinot vingrošanas nodarbības bērniem, grūtniecēm, bērnu peldētapmācību, dažādas lekcijas un seminārus un citas aktivitātes.

Tāpat pagājušajā gadā galvaspilsētā organizēta virkne veselībai veltītu pasākumu. Piemēram, rīkotas Veselīga dzīvesveida dienas, nodrošinot iedzīvotājiem plašu bezmaksas veselības mērījumu klāstu un iespēju saņemt veselības speciālistu konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs. Organizētas 40 nometnes bērniem un jauniešiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, veicinot šo personu psiholoģisko veselību. Tāpat organizētas nometnes bērniem ar invaliditāti un viņu pavadoņiem,  nometnes atkarīgo personu ģimenēm, publiskas onkoloģijas profilakses dienas, sporta dienas ģimenēm, veselības dienas personām ar invaliditāti un citi pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019.gadā izglītības iestādēs, darbavietās, pakļautības iestādēs, sociālo partneru organizētu pasākumu laikā, publiskās vietās un citur notika vairāk nekā 1700 aktivitātes dažādās jomās, norādīts gada pārskatā. Novadītas 486 interaktīvas un izglītojošas nodarbības, tai skaitā 85 diskusijas, izglītojot par infekciju slimību profilaksi un dzīves prasmju attīstīšanu, atkarību profilaksi, stresu un citām tēmām, kurās piedalījās vairāk nekā 10 000 skolēnu.

Tāpat, lai pasargātu iedzīvotājus no potenciālā veselības riska un veicinātu HIV, C un B hepatīta infekcijas izplatības mazināšanos sabiedrībā, sniegtas 485 psihologa konsultācijas, 865 sociālā darbinieka konsultācijas, 1391 persona saņēma HIV konsultanta konsultācijas, bet uz ielām uzrunātas 6999 personas, veikti 1394 HIV testi. Tāpat pērn izsniegtas 430 226 šļirces un 35 279 prezervatīvi.

Labklājības departaments arī pagājušajā gadā turpināja atbalstīt piecas biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabas, sniedzot iespēju iedzīvotājiem saņemt profesionālas konsultācijas un profilaktiskus veselības izmeklējumus ātri un vienuviet. Istabas apmeklēja 5500 iedzīvotāji. Tajās atklāti arī trīs HIV profilakses punkti, kas, pēc gada pārskatā paustā, guvuši plašu interesi no iedzīvotājiem, un šo kabinetu apmeklējums turpina palielināties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.