Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ģimnāziju vadīs Uva Grencione – Lapseniete

Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione – Lapseniete piekritusi veikt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktora pienākumu izpildītāja darbu, sākot ar 18. jūliju. Alūksnes novada domes deputāti amatu savienošanu atbalsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ģimnāzijas direktora pienākumu veikšanu U. Grencione – Lapseniete saņems piemaksu 30 % apmērā no direktores darba algas. Atgādinām, ka līdzšinējā ģimnāzijas direktore Daina Dubre – Dobre maijā iesniedza pašvaldībai rakstisku lūgumu pārtraukt darba attiecības ar 1. jūliju.

Kam piedāvāja amatu?

Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē, lemjot par amatu savienošanu, deputāts Laimonis Sīpols vaicāja, vai uz amatu bija izsludināta pretendentu pieteikšanās. “Nebija izsludināta pieteikšanās. Ņemot vērā to, ka novadā pašlaik notiek skolu tīkla reforma, direktors ir nepieciešams nekavējoties. Arī iepriekš bija prakse, ka sākumskolas direktors pildīja ģimnāzijas direktora pienākumus,” skaidroja domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate un norādīja, ka U. Grencione – Lapseniete ir piekritusi šādam risinājumam. “Vai arī citiem direktoriem piedāvāja? Varbūt vēl kāds gribēja pieteikties. Nav nekas pret U. Grencioni – Lapsenieti, bet sistēmu kā tādu – viens cilvēks pieņem lēmumu, kurš būs, visu pārējo ignorējot,” teica L. Sīpols.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spējīga vadīt otru skolu

Izpilddirektors Ingus Berkulis skaidroja – skolu tīkla reforma paredz to, ka pilsētā būs divas skolas – Alūksnes vidusskola un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, kur mācīsies 10. – 12. klases. “Jau tagad saprotam, ka jaunajai izglītības iestādei būs jāveido jauna direktora amata vieta. Jautājums jāskata kompleksi. Ir vairāki direktori, ar kuriem pašvaldība nākamā gada septembrī pārtrauks darba attiecības, tad konkursu organizēsim, direktorus vērtējot sākotnēji savā starpā. Tagad ieceļam ģimnāzijas direktora amatā pienākumu izpildītāju, tikai uz laiku. U. Grencione – Lapseniete pašlaik ir sākumskolas direktore, strādā ļoti labi un ir spējīga vadīt arī otru iestādi. Tāds ir mans lēmums un priekšlikums virzīt Uvu šim amatam,” skaidroja I. Berkulis. Direktorus pašvaldība amatā var iecelt tikai konkursa kārtībā.

“Tas, ko es varu vai nevaru, ir pierādījies, gandrīz desmit gados vadot sākumskolu. Man tas ir ārkārtīgi liels profesionālais izaicinājums, esmu tam piekritusi ar patiesi lielu atbildību un cieņu pret ģimnāziju un līdzšinējo direktori,” deputātiem teica U. Grencione – Lapseniete.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.