Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā pilnveidos muižas parku

Gaujienā papildinās pagājušajā gadā veiksmīgi izveidoto muzikālo pastaigu taku muižas parka teritorijā. Projektā “Kultūrvides pilnveidošana Gaujienas muižas parkā” paredzēts pilnveidot Gaujienas kultūrvidi kvalitatīvai parka ainavu baudīšanai un kultūrvēsturiskā mantojuma iepazīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības projektu vadītāja Daiga Bojāre skaidro, ka izgatavos un izvietos desmit individuāla dizaina soliņus, desmit atkritumu urnas, divas stilizētas segtas pieturvietas, kas pasargās ne tikai lietainā laikā, bet arī ļaus katram individuāli sajust un izbaudīt maģiskās vietas burvību. Kultūrvēsturiskā informācija būs pieejama drukātā formātā uz alumīnija plāksnēm desmit informatīvos metāla stendos. Inovatīvā tiešas skaņas audiosistēma nodrošinās komponista radīto muzikālo skaņdarbu atskaņošanu mūzikas pieturvietā uz terasēm pie “Anniņu” muzeja, skaņu dzirdot konkrētā vietā un netraucējot pārējos parka apmeklētājus.

Vienotā stilā

Vienlaicīgi projektā radīs jaunu kultūrizglītojošo maršrutu ārpus telpām, brīvi pieejams jebkurā laikā un ikvienai sabiedrības grupai, neatkarīgi no epidemioloģiskiem ierobežojumiem, tādējādi popularizējot gan Gaujienu, gan arī Vidzemes reģionu kā kvalitatīvu kultūras un dabas, atpūtas un tūrisma vietu. “Projekta mērķis ir, izvietojot Gaujienas muižas ansambļa sastāvā ietilpstošā Gaujienas parka teritorijā vienota stila informatīvi izglītojošus stendus, soliņus un stilizētas pieturvietas, uzlabot un radīt iespēju ikvienam baudīt pievilcīgu vidi, nesteidzīgi vērot ainavas un iepazīt komponista Jāzepa Vītola daiļradi,” norāda D. Bojāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaša atskaņošana

Gaujienā jau ir izvietoti informētie stendi par muižas vēsturi un dabas taku, bet ne par Jāzepu Vītolu, kas ir Gaujienas lepnums. “Muzejā apkārtnē šobrīd ļoti pietrūkst soliņu jeb atpūtas vietiņas. Skaisti pie mums ir, bet nav, kur pasēdēt un skaistumu izbaudīt, piemēram, pēc mūzikas takas izstaigāšanas. Šis ir iztrūkstošais elements,” saka Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas”

vadītāja Ineta Riepniece. Soli būs īpaši, tos izgatavos SIA “Smiltenes dekors”. Tie būs līdzīgi, kā šobrīd izvietoti Smiltenes parkā. Kā vērtīgāko projekta ieguvumu I. Riepniece min skaņdarbu atskaņošanas iespēju. “Skaļruni vienā no muzeju tikšanās reizēm prezentēja ražotājs. Tas nav parasts skaļrunis, kurā vienkārši skan mūzika, bet speciāls vērstā stara skaļrunis. Skaņu var virzīt noteiktā virzienā un skanēs tikai tur, kur vērsts,” stāsta I. Riepniece. Skaļruni izvietos uz “Anniņu” balkona 2. stāvā ar vērsumu uz jaunajām skatītāju terasēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasara būs darbīga

I. Riepniece atgādina, ka Gaujienas kultūrvēsturiskā ainava ir iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. “Mūsu muižas ansamblis ir viens no visautentiskāk saglabājušamies parkiem Latvijā. Tas ir to vērts, lai izkoptu un turpinātu attīstīt. Solim pa solim gribam iespēju robežās pilnveidot,” saka I. Riepniece. Gaujienas pagasta pārvaldes budžetā paredzēta nauda “Anniņu” dīķa tīrīšanas projekta izstrādei un slūžu pārbūvei. Diemžēl pašu “Anniņu” ēku pagaidām nav paredzēts atjaunot. I. Riepniece stāsta, ka bija cerības par ēkas siltināšanu, bet eksperti atzinuši, kas tas nav iespējams. “Nav, pie kā piestiprināt jauno fasādi. Nevar siltināt šķūni, kam nav satura, tikai karāsies jaunajā fasāde. Vajadzīga nopietna pārbūve,” saka I. Riepniece.

Vasara Gaujienai un “Anniņām” solās būt darbīga. Kā ierasts, jūlijā notiks “Vītolēnu” nometne un Vītolsvētki, bet jau šomēnes “Anniņu” durvis būs atvērtas Muzeju naktī, kad arī paredzēts brīvā dabā rādīt filmas par Jāzepu Vītolu un Gaujienu. Apmeklētājus Gaujienā gaidīs arī 4. jūnijā – Lauku ceļotāja organizētajās atvērtajās dienās laukos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.