Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujiena – foto un dzejas grāmatā

Gaujienas skaistās ainavas iemūžinās jaunā foto un dzejas grāmatā “Gaujiena gadalaikos”. Iecerei finansiālu atbalstu biedrība “Ravels” guvusi Smiltenes novada pašvaldības izsludinātajā kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projektu līdzfinansēšanas konkursā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta iesniedzēja un idejas autore Sanita Sproģe stāsta, ka līdzīgu grāmatu Gaujienā izdeva jau pirms desmit gadiem. Toreiz tajā apkopoja foto pulciņa dalībnieku uzņemtās bildes no skaistākajām vietām Gaujienā dažādos gadalaikos. Grāmata bija ļoti iecienīta un šobrīd pārdošanā vairs nav neviena eksemplāra. “Par jaunu izdevumu domājam jau kādu laiku, bet līdz šim nebija iespēju. Startējām projektu konkursā un esam priecīgi, ka varēs tapt vēl viena grāmata. Kāds teiks, ko gan jaunu var nofotografēt, bet vienu un to pašu pili katrs fotogrāfs var nofotografēt pilnīgi savādāk,” stāsta S. Sproģe. Gaujienas skaistās ainavas un celtnes fotogrāfijas papildinās pašu gaujieniešu rakstītā dzeja. Autori gan šobrīd vēl netiek atklāti.

Toties zināmi fotogrāfiju autori – grāmatā būs Aināra Gaida, Ineses Lukjanovičas, Ilvas Harkinas fotogrāfijas. “Darbu sākām vēl pirms projekta pieteikuma iesniegšanas, tādēļ viss ir jau procesā. Grāmatu ceram izdod jau nākamā gada sākumā 300 eksemplāros,” stāsta S. Sproģe. Gaujienieši grāmatu ļoti gaida un jau tagad zināms, ka tā ceļos ārpus Gaujienas robežām pie bijušajiem iedzīvotājiem tepat Latvijā un arī ārzemēs. “Katru gadu izdodam kalendāru, kas ir ļoti gaidīts un arī ceļo pie bijušajiem gaujieniešiem kā Ziemassvētku dāvana. Tas ir kā atgādinājums – Gaujiena ir tā vieta, kur gaida atpakaļ mājās vai ciemos,” stāsta S. Sproģe. 2022. gada kalendārs būs jau 12. Gaujienas kalendārs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.