Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā dārgāka gan apkure, gan īre

Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja siltumapgādes tarifu izmaiņas SIA “EcoHeat”, kā arī pašvaldības apsaimniekotajā Gaujienas ciema katlu mājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau maijā SIA “EcoHeat”, kas apsaimnieko katlu mājas Drustos, Gatartas pansionātā, Palsmanē un Gaujienā (skolas un dzīvojamo māju “Rīti”), vērsās ar iesniegumu Smiltenes novada pašvaldībā, lūdzot paaugstināt siltumapgādes tarifus pieaugošo kurināmā, darba spēka, iekārtu uzturēšanas, degvielas izmaksu dēļ. Pašvaldībai izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, dome lēma apstiprināt jaunus siltumapgādes tarifus, kas stāsies spēkā šī gada 1. oktobrī.

Gaujienā, skolai un dzīvojamajai mājai “Rīti”, siltumapgādes tarifs no 1. oktobra būs 75,18 eiro par vienu MWh bez pievienotās vērtības nodokļa, savukārt pēc šķeldas konteinertipa katlu mājas uzstādīšanas – 82,89 eiro par vienu MWh siltuma. Patlaban viena MWh siltuma Gaujienā maksā 59,58 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pieaugošo siltumenerģijas ražošanas izmaksu dēļ Smiltenes novada pašvaldības dome apstiprināja izmaiņas siltumapgādes tarifiem arī pašvaldības apsaimniekotajās katlu mājās, tostarp Gaujienas pagastā. Izmaiņas būs spēkā ar šī gada 1. septembri. Par Gaujienas pagasta centrālajā katlu mājā “Robežnieki” saražoto siltumu būs jāmaksā 1,54 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa par vienu kvadrātmetru esošo 1,234 eiro vietā. Tarifi norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa, jo tas atšķiras. Mājsaimniecībām jeb fiziskām personām nodoklis ir 12 %, juridiskām personām – 21 %.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes lēmums paredz arī siltā ūdens sagatavošanas (uzsildīšanas) tarifa izmaiņas Gaujienas pagasta teritorijā. Sākot ar 1. septembri, tās būs 14,75 eiro par kubikmetru kopā ar pievienotās vērtības nodokli mājokļiem ar ūdens skaitītāju un 29,50 eiro mēnesī ar pievienotās vērtības nodokli vienam iedzīvotājam bez ūdens skaitītāja.

Tomēr tās nav vienīgās palielinātās izmaksas, ar ko jārēķinās Gaujienas iedzīvotājiem. Smiltenes novada pašvaldība pārskatījusi pašvaldībai piederošu dzīvokļu īres maksas. Veicot aprēķinus pēc īpašām formulām, īres maksa ievērojami palielinājusies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.