Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Galvenais ceļš Covid-19 risku mazināšanai rudenī ir vakcinācija vasarā

Foto: Loreta Jargane

Ceturtdien, 1. jūlijā, Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdē valdības pārstāvji, nevalstiskā sektora pārstāvji un sociālie partneri pārrunāja vasaras laikā paveicamo, lai mazinātu pandēmijas draudus rudenī, vēsta Vlasts kancelejas pārstāvis Reinis Grāvītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa bija vienisprātis, ka vakcinācija ir kritiski nozīmīga katram Latvijas iedzīvotājam savas veselības un dzīvības pasargāšanai un šobrīd valstī ir pieejams pietiekams vakcīnu skaits, lai varētu izmantot iespēju to jau tuvākajā laikā saņemt.

Valdības pārstāvji, NVO pārstāvji un sociālie partneri diskutēja arī par to, ka ir jātiecas uz risinājumu, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu droši strādāt, ņemot vērā, ka Covid-19 skartajās nozarēs apjomīgi līdzekļi ir ieguldīti gan uzņēmumu un darbinieku uzturēšanā, gan attīstībā.

Tāpat notika diskusijas par to, ka pieaugot saslimstībai, būs nepieciešams atjaunot ierobežojumus, kas visvairāk skars jomas, kurās nebūs sasniegta pietiekama imunitāte. Tika pārrunāta ventilācijas nozīme un citas iespējas nozarēm ieviest preventīvus risinājumus un nepieciešamību sagatavoties Covid-19 pandēmijas potenciāla pieauguma riskiem un to mazināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijās tika akcentēts arī tas, ka šīs veselības krīzes viena no risinājuma atslēgām ir visu nozaru kopīga rīcība pandēmijas izplatības apturēšanai.

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēde notika attālināti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.