Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Turpinās ceļa būvdarbi Alsviķos

Turpinās būvdarbi uz reģionālā autoceļa Alūksne–Ape (P39), kuru pārbūvē no Alsviķiem līdz Sapnīšiem (7,92.–11,36. km), bet nākamajā posmā līdz Galdusila ceļam (11,36.–14,99. km) atjaunos segumu. Īsā fotoreportāžā – par to, cik tālu tie pavirzījušies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbūves posmā darbi plānoti līdz 2025. gada rudenim, bet seguma atjaunošanu pabeigs šogad jūlija vidū.

Ceļa posmā pie Alsviķiem ir pieci luksoforu posmi. Ātruma ierobežojums – 30, 50 un 70 km/h. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 40 minūtes.

Kā jau “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova vēstīja iepriekš, Alsviķos izbūvēs apgaismotu ietvi aptuveni kilometra garumā un pie pieturvietas “Alsviķi” ierīkos apgaismotu gājēju pāreju. Visā posmā atjaunos ūdens atvades sistēmu – tīrīs grāvjus un pārbūvēs caurtekas. Lai nodrošinātu projektā paredzētos būvniecības un ūdens atvades risinājumus un uzlabotu satiksmes drošību, ceļa nodalījuma joslā nocirtīs 64 kokus, koku rindu, kā arī izcirtīs krūmus. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” koku ciršanai saņemta Alūksnes novada pašvaldības atļauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārbūves posmā darbus veic SIA “Limbažu ceļi” par līgumcenu 4 281 132,91 eiro (ar PVN) Būvuzraudzību īsteno SIA “ACM Projekts”, pārbūves projekta autors ir SIA “Projekts 3”.

Savukārt seguma atjaunošanas posmā līdz Galdusila ceļam (11,36.– 14,99. km) atjaunos segumu, reciklējot veco asfaltu un izbūvējot karstā asfalta saistes kārtu un ieklās asfalta virskārtu.

Posmā tīŗīs grāvjus, atjaunos caurtekas, pārbūvēs autobusu pieturvietas, kā arī nomainīs nolietotās ceļazīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus veic SIA “Vlakon” par līgumsummu 1 075 704 eiro (ar PVN), būvuzraudzību īsteno AS “Ceļuprojekts”.

Abi projekti tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem.

“LVC” atgādina, ka visos valsts reģionos rit aktīva ceļu būvdarbu sezona un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā 75 valsts autoceļu posmos. Būvdarbi notiek piecos posmos uz valsts galvenajiem autoceļiem, 19 posmos – uz reģionālajiem, 27 – uz vietējiem autoceļiem, kā arī darbi notiek uz 17 tiltiem un pārvadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.